OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Áster Finca el Otero

Kód: RA-AST-FEO
Značka: Áster
1 326 Kč
Skladem

Silné avšak skvěle vyvážené víno, které se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Zrálo 16 měsíců na nových francouzských dubových sudech barrique.

 

vepřovéhovězí masozvěřinavyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Áster – Finca el Otero 

100% Tempranillo (Tinta del País)
Alc.: 15 % obj.

Toto víno pochází z vinic okolí Burgos vysázených v mírně erodovaných svazích. V této oblasti je velké sucho, avšak půda je velmi kvalitní. Vyrábí se pouze ve výjimečných ročnících. Hrozny se sbírají ručně do malých 20kg boxů brzy ráno při nízké teplotě, aby do vinařství dorazily v nejlepší kondici.
Po kontrole hroznů na třídícím stole, odstopkování a šetrném mačkání se hrozny přemístí do nerezových tanků, kde probíhá alkoholická fermentace po dobu 14 dnů. Poté víno putuje do nových barikových sudů z francouzského dubu, kde probíhá malolaktická fermentace po dobu 62 dnů. Během této doby byla každý týden prováděna battonage (promíchávání s jemnými kaly). Následuje finální zrání v nových francouzských dubových sudech barrique po dobu 16 měsíců. Během této doby bylo víno 2x přečerpáváno.
Čistá, výrazná granátově červená barva. Intenzivní vůně s tóny rybízu a černých třešní, dušených švestek a koření (jako je lékořice a fenykl) podtržené nádechem sladkého pečiva a kávy. Velmi plné ústech s dostatečnou svěžestí a elegantní tříslovinou. Silné, ale velmi přátelské víno. V závěru se objevují tóny pepře, cedru, a tmavého lesního ovoce. Vhodné k pití hned, ovšem má i dlouhý potenciál pro zrání.

Toto silné víno stylu Ribera del Duero se hodí k pokrmům z červeného masa, zvěřině a jehněčímu. Dále můžete kombinovat s iberskými produkty a vyzrálými sýry. 

james suckling 93   penin 94   timatkin 94

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Áster a naše nabídka vín

aster

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji ve městě Haro v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 let starou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. V roce 1990 oslavili stoleté výročí výsadbou prvních vinic v oblasti Ribera del Duero a založením nového vinařství Áster.

Budova vinařství Áster byla postavena v roce 2000 v nadčasovém elegantním designu. Panské sídlo, otevřené enoturismu, přirozeně zapadá do areálu vinařství, které se vyznačuje výraznou a moderní výrobní halou a otevřenou budovou s výhledem na vinici.

 Aster

Zajímavý pohled se nabízí v hlavní místnosti na několik řad poklopů z nerezových nádrží vystupující skrze podlahu. Zde je při sklizni postaven třídicí stůl, kde všechny hrozny procházejí kontrolou před zahájením své cesty vinařstvím. Vinařství je vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Sklep pojme až 4000 sudů což je další lákadlo pro návštěvníky. V současné době je v této hale 2700 sudů z francouzského dubu. Používají se ke zrání vín Áster Finca El Otero a Áster Crianza před jejich lahvováním, kde se následně zakulatí.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz