OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Áster

Webová stránka značky: Áster

Vinařství Áster a naše nabídka vín

aster

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji ve městě Haro v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 let starou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. V roce 1990 oslavili stoleté výročí výsadbou prvních vinic v oblasti Ribera del Duero a založením nového vinařství Áster.

Budova vinařství Áster byla postavena v roce 2000 v nadčasovém elegantním designu. Panské sídlo, otevřené enoturismu, přirozeně zapadá do areálu vinařství, které se vyznačuje výraznou a moderní výrobní halou a otevřenou budovou s výhledem na vinici.

 Aster

Zajímavý pohled se nabízí v hlavní místnosti na několik řad poklopů z nerezových nádrží vystupující skrze podlahu. Zde je při sklizni postaven třídicí stůl, kde všechny hrozny procházejí kontrolou před zahájením své cesty vinařstvím. Vinařství je vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Sklep pojme až 4000 sudů což je další lákadlo pro návštěvníky. V současné době je v této hale 2700 sudů z francouzského dubu. Používají se ke zrání vín Áster Finca El Otero a Áster Crianza před jejich lahvováním, kde se následně zakulatí.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

2 položek celkem
Víno aster crianza červené
728 Kč

Silné a strukturované víno se svěžím a přátelským závěrem, který dokonale odráží terroir vinic v okolí Anguix. V ústech velmi dobře vyvážené a elegantní.  

RA-AST-CRI
víno el otero aster červené
1 326 Kč

Silné avšak skvěle vyvážené víno, které se vyrábí pouze ve výjimečných ročnících. Zrálo 16 měsíců na nových francouzských dubových sudech barrique.  

RA-AST-FEO

Stránka 1 z 1 - 2 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz