OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Áster Crianza

Kód: RA-AST-CRI
Značka: Áster
728 Kč
Skladem

Silné a strukturované víno se svěžím a přátelským závěrem, který dokonale odráží terroir vinic v okolí Anguix. V ústech velmi dobře vyvážené a elegantní.

 

předkrmy, tapasrýžezvěřinajehněčí maso_1sýry s bílou plísní

Detailní informace

Detailní popis produktu

Áster – Crianza

100% Tempranillo (Tinta del País)
Alc.: 14,5 % obj.

Toto víno pochází z vinic vlastních vinic Fuentecojo, Otero Joven a La Cueva které obklopují vinařství a vesničku Anguix. Byly vysazeny na hlinito-písčitých půdách v nadmořské výšce až 780 m nad mořem. Hrozny se sbírají ručně do malých 20kg boxů brzy ráno při nízké teplotě, aby do vinařství dorazily v nejlepší kondici. První selekce probíhá již ve vinici, poté na třídícím stole ve vinařství. Po odstopkování a šetrném mačkání se hrozny přemístí do nerezových tanků, kde probíhá alkoholická fermentace po dobu 16 dnů při teplotě 28 °C. Poté víno putuje do nových barikových sudů z francouzského dubu, kde probíhá malolaktická fermentace po dobu dvou měsíců. Během této doby byla každý týden prováděna battonage (promíchávání s jemnými kaly). Následuje finální zrání ve francouzských dubových sudech barrique po dobu 22 měsíců (70% nové sudy, 30% z druhého použití). Během této doby bylo víno 3x přečerpáváno pomocí tradiční metody trasiega.
Granátově červená barva střední intenzity s višňovým ráfkem. Čisté a zářivé. Na nose ucítíme aroma divokého lesního ovoce a bylin, zasazené v kořeněném pozadí s tóny cedru, lékořice, pepře a muškátového oříšku. V ústech velmi dobře vyvážené a elegantní. Silné a strukturované víno z Ribera del Duero se svěžím a přátelským závěrem, který dokonale odráží terroir vinic v okolí Anguix. Lahodná dlouhá dochuť.

Tento typ vína si vychutnáte s nejrůznějšími předkrmy, tradiční domácí kuchyní (dušená masa, pokrmy s rýží), pernatou zvěřinou či jehněčí pečení. Hodí se taky ke krémovým sýrům s bílou plísní. Doporučená teplota podávání je 16 – 18°C.

suckling 92   penin 91   timatkin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2016
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Áster a naše nabídka vín

aster

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji ve městě Haro v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 let starou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. V roce 1990 oslavili stoleté výročí výsadbou prvních vinic v oblasti Ribera del Duero a založením nového vinařství Áster.

Budova vinařství Áster byla postavena v roce 2000 v nadčasovém elegantním designu. Panské sídlo, otevřené enoturismu, přirozeně zapadá do areálu vinařství, které se vyznačuje výraznou a moderní výrobní halou a otevřenou budovou s výhledem na vinici.

 Aster

Zajímavý pohled se nabízí v hlavní místnosti na několik řad poklopů z nerezových nádrží vystupující skrze podlahu. Zde je při sklizni postaven třídicí stůl, kde všechny hrozny procházejí kontrolou před zahájením své cesty vinařstvím. Vinařství je vybaveno nejmodernějšími technologiemi. Sklep pojme až 4000 sudů což je další lákadlo pro návštěvníky. V současné době je v této hale 2700 sudů z francouzského dubu. Používají se ke zrání vín Áster Finca El Otero a Áster Crianza před jejich lahvováním, kde se následně zakulatí.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz