OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Crémant Comte de Grimm

Kód: CRE-GRI
535 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tento Crémant vyniká svěžestí, čistotou a elegancí. V chuti můžeme najít především tóny čerstvých hroznů.

Detailní informace

Detailní popis produktu

La Maison Penet - Crémant Comte de Grimm blanc de blancs

80% Pinot blanc, 20% Pinot Auxerrois
Alc.: 12 % obj.
Kategorie: Extra brut
Dozáž: 5 g/l

Tento čistý a elegantní Crémant nás přivádí do srdce Alsaska, kde byl stvořen pouze z bílých odrůd. Potomkem rodiny Grimm, jejíž kořeny jsou v alsaském městečku Barr, je Alexandrova manželka Martina Penetová - Grimmová. A protože Alexander Penet, pocházející z rodiny, jež po čtyři staletí zušlechťuje vinnou révu v oblasti Champagne, má obrovské zkušenosti s výrobou šumivých vín, musel z tohoto spojení nutně vzniknout sekt kvalit opravdu výjimečných, okouzlující nápoj s nízkým obsahem cukru, ideální aperitiv, skvělý společník pro chvíle sváteční i vynikající doprovod lehkých předkrmů a mořských plodů.

Crémant Comte de Grimm leží na kalech minimálně 36 měsíců, tedy podobně jako velká šampaňská. Vyniká svěžestí, čistotou a elegancí. V chuti můžeme detekovat především tóny čerstvých hroznů.

Skvělý nejen jako aperitiv, jeho využití je mnohem všestrannější. Ideálně doprovodí rybí předkrmy, mořské plody, či lehčí pokrmy z bílého masa a jemné sýry. Servírujte při teplotě 8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Alsasko (FR)
Druh: Crémant
Obsah cukru: Extra Brut
Odrůda: Pinot Auxerrois, Pinot Blanc (Rulandské bílé)
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise
Položka byla vyprodána…

Vinařství La Maison Penet 

la_maison_penet

Maison Penet hospodaří na 6 hektarech vlastních vinic oblasti Champagne, které se nacházejí na skvělých polohách vesnic Verzenay a Verzy. Zdejší vinice jsou klasifikovány jako Grand Cru, patří tedy mezi oněch 10% nejlepších vinic celé Champagne. Historie domu je velmi dlouhá: rodina Chardonnet se výrobou vína ve Verzenay zabývala už v 17.století a Penetovi své první vinice ve Verzy zakoupili během francouzské revoluce. 


Díky své manželce Martině, pocházející z Alsaska, produkuje Alexandre Penet také skvělý Crémant d´Alsace COMTE DE GRIMM. I v tomto případě se setkáváme se špičkovou kvalitou, jedná se o jeden z nejlepších alsaských Crémantů vůbec, opět v kategorii extra brut, tedy v kategorii, která nebývá v segmentu Crémant d´Alsace běžná.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz