OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Crémant du Jura Brut Sauvage

Kód: CRE-SVG
610 Kč
Skladem

Excelentní cuvée 'Brut Sauvage' patří mezi absolutní špičku crémantů oblasti Jura. Impozantní chuť s velkou finesou a dlouhým, osvěžujícím koncem. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Domaine Baud Père & Fils - Crémant Brut Sauvage

70% Chardonnay, 30% Pinot noir
Kategorie: Brut
Dozáž: 2,5 g/l
Alkohol: 12% obj.

Excelentní cuvée 'Brut Sauvage' patří mezi nejvyhledávanější vína rodiny Baud a zároveň mezi absolutní špičku jurských crémantů. Hrozny jsou sklízeny na převážně vápencových půdách, sklizeň je striktně ruční. Alkoholická a malolaktická fermentace probíhá v nerezových tancích. Následuje druhotné kvašení v láhvi a dlouhé ležení na latích - minimálně 24 měsíců, podobně jako kvalitní šampaňská. Po odstřelení je víno dolito dozážním likérem s velmi nízkým obsahem cukru - odtud název 'Brut Sauvage', evokující víno 'nespoutané a divoké'. Barva je slámová se zelenkavými odlesky. V drobounkých řetízcích stoupají k vrcholu sklenky jemné bublinky, velmi pozvolna a vytrvale. Po přivonění můžeme detekovat tóny zelených jablíček, citrusových plodů s jemnými nuancemi lučních květů. To vše zahaleno do jemně kouřového podtónu. Chuť je impozantní s velkou finesou a dlouhým, osvěžujícím závěrem.

Hodí se nejen jako aperitiv, ale lze jej využít i v gastronomii, kde se bude výborně hodit např. k plodům moře, různým úpravám ryb či k pokrmům z drůbeže s jemnými smetanovými omáčkami. Doporučená teplota podávání je 6-9°C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Jura (FR)
Druh: Crémant
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise

Vinařství Baud Père & Fils a naše nabídka vín

domaine-baud

Domaine Baud Père & Fils patří k nejstarším vinařským rodinám z Jury, firmu založil Jean-François Baud, který se roku 1742 usadil v obci Vernois. Rodinná tradice tu nebyla nikdy přerušena, Baudovi v pořádku přečkali i neklidnou dobu francouzské revoluce, avšak ani jim se nevyhnula katastrofa v podobě mšičky révokaze. Roku 1950 to byl René Baud (sedmá generace rodiny), který obnovuje vinice poznamenané phylloxerou a dvěma světovými válkami. Osmá generace se o slovo přihlásila v roce 1978, kdy Jean-Michel a Alain Baudovi zakládají společnost Baud Père & Fils. Tvrdou a vytrvalou prací postupně navyšují rozlohu vinic z někdejších čtyř na dvacet hektarů. Byl to právě on, kdo bezprostředně po vzniku klasifikace Crémant du Jura započal s výrobou těchto vín. A konečně, 1. ledna 2015 přebírají štafetu současní majitelé, zástupci už deváté generace rodiny Baud, sourozenci Bastien a Clémentine.

 


 

PŘEJÍT DO OBLASTI JURA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz