OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Terras Mancas Cuvée Blanco

Kód: TEM-TM
410 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Toto cuvée 4 galicijských odrůd v sobě kombinuje neuvěřitelnou eleganci a svěžest. Víno, které si zamiluje s prvním douškem, skvělé k plodům moře!

 

rybyrýžepastapředkrmy, tapas

Detailní informace

Detailní popis produktu

Terras Mancas - Cuvée Blanco

Treixadura, Albariño, Godello, Loureiro
Alc.: 13 % obj.

Selektivní ruční sklizeň hroznů do 15 kg boxů, odstopkování a lehká předfermentační macerace před pneumatickým lisováním. Alkoholové kvašení probíhá při kontrolované teplotě v nerezových tancích. Poté víno ještě dozrává na jemných kalech.

Čistá, světlá žlutozelená barva. Na nose je víno intenzivně aromatické, dokonalá kombinace ovocných (citrusy, jablko, ananas) a bylinných vůní. Elegantní, plné a zároveň osvěžující cuvée. Na patře je vyvážené s dobře integrovanou kyselinkou. Dlouhá a lahodná dochuť.
Skvěle se hodí k plodům moře, bílému masu, předkrmům, tapas, těstovinám a pokrmům z rýže (paella).

Vinařství Terras Mancas se nachází v Galicii na kouzelném místě, na terasách farnosti Trasalba, se svěžestí vod řeky Barbantiño, kde slunce zapadá za vrcholek San Trocado. Zde se vína pěstují se stejnou láskou, jakou generace vyznávaly této zemi. Historie pěstování vinné révy zde sahají až 800 let zpátky, kdy toto místo využívali mniši z Oseira. Díky jedinečným klimatickým podmínkám zde vznikají elegantní vína plná nejrůznějších aromatických nuancí. Vína jsou vyráběna dle tradičních postupů pouze s lehkou pomocí moderních technologií.
Vinice vinařství Terras Mancas jsou vysázeny na svažitých terasách 'Bocarribeira' nad řekou Barbantiño. Jedná se o asi osm hektarů půdy rozdělených do pěti oblastí, osázených místními bílými odrůdami Treixadura, Albariño, Godello a Loureiro.

Snem vinařství je vyrábět kvalitní víno, na které mohou být hrdí, dát práci galicijskému venkovu, a to vše navíc dělat udržitelným a ekologickým způsobem.

brusel_gold

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Val do Miño - Ourense (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2021
Odrůda: Albariño, Godello, Loureiro, Treixadura
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz