PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Šamšula Ryzlink rýnský

Kód: JS-RR
244 Kč
Skladem

Suchý rýnský ryzlink, který strávil rok ležením na velkých dřevěných akátových sudech. Tóny meruněk a citrusů, plné na patře a minerální v dochuti. Hodí se ke sladkovodním rybám i jemnému masu.

 

rybyplody mořevepřovévyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Šamšula Ryzlink rýnský 

Alc.: 13 %
Zbytkový cukr: 2,9 g/l obsah kyselin: 5,9 g/l

Jasná zlatá barva s citronovým podkresem, která je otiskem ročního ležení na velkých akátových sudech, nás přivádí k výrazné vůni meruňkového kompotu a lipových květů s patrným projevem kokosu. Chuť je široká a svěží s výrazem broskví, cukrového melounu a pomela s lehkou mineralitou v dochuti.

Doprovodí výrazné úpravy sladkovodních ryb, ale i krevety, přírodní vepřové nebo tvrdé sýry.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Morava (CZE)
Specifikace: suché
Ročník: 2019
Odrůda: Riesling (Ryzlink Rýnský)
Objem: 0,75 l

samsula

Vinařství, které celou svou produkci lahvuje, se specializuje na výrobu limitovaných partií přívlastkových, převážně bílých, vín exkluzivní kvality pocházejících z redukovaných sklizní hroznů většinou z vlastních vinic. Hlavní důraz je kladen na přípravu suchých vín, jež vynikají jemností a čistotou chutě. Vinařství je pro ně posláním a každodenní výzvou, věnují se mu s plným nasazením a jen ty nejlepší hrozny, které jim příroda dovolí sklidit přetváří ve víno, se kterým se Vám dostává do rukou ztělesněná práce ve vinici a sklepě. Vychutnejte si vzácný okamžik souznění s vinařem, vinicí a vinařskou tradicí Čejkovic. Jakub Šamšula vystudoval vinařství na Zahradnické fakultě v Lednici, absolvoval Vinařskou akademii ve Valticích a Sommelier academy v Praze a načerpal inspiraci při cestách po Itálii, Francii a Rakousku.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz