PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ 10:00 - 16:00

Versos Godello

Kód: VER-GOD
458 Kč
Skladem

Výrazně minerální víno z odrůdy Godello. Tóny citrusů a tropického ovoce, které se později vyvíjí do květinových vůní. Velmi svěží a neuvěřitelně vyvážené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Versos Godello

100% Godello

Limitovaná produkce pouze 3700 lahví. Hrozny pochází z jednoho svažitého pozemku, kde byla réva vysázena před 25 lety na hlinitopísčitých půdách ve výšce asi 500 m. Sklizeň hroznů probíhá ručně do 15kg boxů a poté hrozny podléhají dvojímu třídění. Před kvašením podléhají hrozny maceraci po dobu alespoň 18 hodin, aby bylo dosaženo maximálního aromatického potenciálu ze slupek. Po této době se slupky oddělí a drží se na hladině. Využitím metody "krvácení" se v dolní části tanku otevře kohoutek a mošt samospádem odteče. Po usazení a oddělení zbylých pevných částeček je mošt čistý a následuje fermentace při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů. Na jemných kalech pak víno zůstává po dobu 6 měsíců s pravidelným promícháváním.

Slámově žlutá barva se zlatými odlesky, průsvitná a jasná. Na nose velmi komplexní a aromatické, zpočátku se objeví citrusy a tropické ovoce (citron, maracuja), které se později vyvine do květinových vůní. Výrazná přítomnost minerality. Velmi svěží a neuvěřitelně vyvážené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Godello
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

bodegas-esteves

Bodegas Estévez sídlí ve Valtuille de Abajo, vinařské oblasti Bierzo DO. V současné době se o vinařství stará poslední generace, 4 děti Helia Estéveze. Vinařství působí na šesti hektarech stoletých vinic, které byly vysazeny na jílovitých půdách v nadmořské výšce minimálně 500 m. Rodina pracuje na základě regenerativního zemědělství s respektem k životnímu prostředí. Hrozny přichází do vinařství vždy perfektně zdravé a i tak podléhají přísné selekci. Vinifikace probíhá s pečlivou kontrolou a respektuje charakter každé vinice.

Versos

"ESTÉVEZ BODEGAS Y VIÑEDOS je příběhem cesty a návratu."

Vznik vinařství je sentimentální investicí do místa Valtuille de Abajo ve vinařském regionu Bierzo. Současně však je také návratem do rodného místa rodiny Estévez a péčí o toto rodinné dědictví:
HISTORICKÉ - vinice, které praděda Ramón postupně nakoupil za peníze, které vydělal v Brazílii
INTELEKTUÁLNÍ - osvobozenecké články, které napsal děda Antonio před svým exilem do Mexica kvůli občanské válce
RODINNÉ - emoce, které Helios. syn Antonia, pociťuje v Mexiku, když píše poezii (versos = verše) inspirovanou jeho milovaným Bierzem, nebo když konečně zase vidí své město Valtuille.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení