OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Versos Godello

Kód: VER-GOD
458 Kč
Skladem

Výrazně minerální víno z odrůdy Godello. Tóny citrusů a tropického ovoce, které se později vyvíjí do květinových vůní. Velmi svěží a neuvěřitelně vyvážené.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Versos Godello

100% Godello

Limitovaná produkce pouze 3700 lahví. Hrozny pochází z jednoho svažitého pozemku, kde byla réva vysázena před 25 lety na hlinitopísčitých půdách ve výšce asi 500 m. Sklizeň hroznů probíhá ručně do 15kg boxů a poté hrozny podléhají dvojímu třídění. Před kvašením podléhají hrozny maceraci po dobu alespoň 18 hodin, aby bylo dosaženo maximálního aromatického potenciálu ze slupek. Po této době se slupky oddělí a drží se na hladině. Využitím metody "krvácení" se v dolní části tanku otevře kohoutek a mošt samospádem odteče. Po usazení a oddělení zbylých pevných částeček je mošt čistý a následuje fermentace při kontrolované teplotě po dobu 15 dnů. Na jemných kalech pak víno zůstává po dobu 6 měsíců s pravidelným promícháváním.

Slámově žlutá barva se zlatými odlesky, průsvitná a jasná. Na nose velmi komplexní a aromatické, zpočátku se objeví citrusy a tropické ovoce (citron, maracuja), které se později vyvine do květinových vůní. Výrazná přítomnost minerality. Velmi svěží a neuvěřitelně vyvážené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2019
Odrůda: Godello
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Estévez a naše nabídka vín

bodegas-esteves

Bodegas Estévez sídlí ve Valtuille de Abajo, vinařské oblasti Bierzo DO. V současné době se o vinařství stará poslední generace, 4 děti Helia Estéveze. Vinařství působí na šesti hektarech stoletých vinic, které byly vysazeny na jílovitých půdách v nadmořské výšce minimálně 500 m. Rodina pracuje na základě regenerativního zemědělství s respektem k životnímu prostředí. Hrozny přichází do vinařství vždy perfektně zdravé a i tak podléhají přísné selekci. Vinifikace probíhá s pečlivou kontrolou a respektuje charakter každé vinice.

Versos

"ESTÉVEZ BODEGAS Y VIÑEDOS je příběhem cesty a návratu."

Vznik vinařství je sentimentální investicí do místa Valtuille de Abajo ve vinařském regionu Bierzo. Současně však je také návratem do rodného místa rodiny Estévez a péčí o toto rodinné dědictví:
HISTORICKÉ - vinice, které praděda Ramón postupně nakoupil za peníze, které vydělal v Brazílii
INTELEKTUÁLNÍ - osvobozenecké články, které napsal děda Antonio před svým exilem do Mexica kvůli občanské válce
RODINNÉ - emoce, které Helios. syn Antonia, pociťuje v Mexiku, když píše poezii (versos = verše) inspirovanou jeho milovaným Bierzem, nebo když konečně zase vidí své město Valtuille.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz