PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Estévez Bodegas y Viñedos

bodegas-esteves

Bodegas Estévez sídlí ve Valtuille de Abajo, vinařské oblasti Bierzo DO. V současné době se o vinařství stará poslední generace, 4 děti Helia Estéveze. Vinařství působí na šesti hektarech stoletých vinic, které byly vysazeny na jílovitých půdách v nadmořské výšce minimálně 500 m. Rodina pracuje na základě regenerativního zemědělství s respektem k životnímu prostředí. Hrozny přichází do vinařství vždy perfektně zdravé a i tak podléhají přísné selekci. Vinifikace probíhá s pečlivou kontrolou a respektuje charakter každé vinice.

Versos

"ESTÉVEZ BODEGAS Y VIÑEDOS je příběhem cesty a návratu."

Vznik vinařství je sentimentální investicí do místa Valtuille de Abajo ve vinařském regionu Bierzo. Současně však je také návratem do rodného místa rodiny Estévez a péčí o toto rodinné dědictví:
HISTORICKÉ - vinice, které praděda Ramón postupně nakoupil za peníze, které vydělal v Brazílii
INTELEKTUÁLNÍ - osvobozenecké články, které napsal děda Antonio před svým exilem do Mexica kvůli občanské válce
RODINNÉ - emoce, které Helios. syn Antonia, pociťuje v Mexiku, když píše poezii (versos = verše) inspirovanou jeho milovaným Bierzem, nebo když konečně zase vidí své město Valtuille.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

4 položek celkem
versos de valtuille joven
266 Kč

Mladé červené víno z odrůdy Mencía. Svěží a energické, dominující intenzivní tóny zralého divokého ovoce, typického pro oblast Bierzo.

VER-JOV
versos cepas centenarias
403 Kč

Mencía ze starých vinic, vysázených před více jak 90 lety. Chuť je dobře strukturovaná, plná s tóny zralého ovoce a dřeva, díky 4 měsíčnímu zrání na francouzském barikovém sudu.

VER-CC
připravujeme
458 Kč
VER-GOD
versos cepas 15 meses
609 Kč

Exkluzivní Mencía vyráběná v limitované edici 5.300 lahví. Zrání v nových francouzských barikových sudech minimálně 15 měsíců. V chuti dobře integrované tóny...

VER-15M

Stránka 1 z 1 - 4 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz