OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

L'Udol Blanco

Kód: CC-LUD
506 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno vyrobené z odrůdy Garnacha Blanca. Velmi plné a strukturované víno s  citrusovými a herbálními tóny, které krásně odráží odrůdové charakteristiky.

 

rybyplody moředrůbežhoubypastarýže

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celler Cecilio - L'Udol Blanco

100% Garnacha Blanca
Alc.: 13 % obj.

"...srdce a duše našich vinic
Víno pochází z vinic starých 30 až 40 let. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. V kontaktu na slupkách bylo 6 až 7 hodin. Filtrováno a lahvováno 8 měsíců po ukončení výrobního procesu. Světle žlutá barva, velmi jiskrná. Na nosu převládají květinové a herbální vůně spolu s tóny citrusů. V ústech velmi dobře vyvážená kyselinka. Strukturované, dobře vybalancované víno, které krásně odráží odrůdové charakteristiky.

Velmi dobře doprovází těstoviny s mladým sýrem nebo smetanou. Perfektní také se smaženými či grilovanými rybami a plody moře. Dokonce můžete vyzkoušet s masem (drůbež, telecí) ve světlé houbové omáčce. Doporučená teplota podávání 6 - 8 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bílé víno
Region, země: Priorat (ESP)
Druh: Bílé
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2018
Odrůda: Garnacha Blanca
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank
Položka byla vyprodána…

Vinařství Celler Cecilio a naše nabídka vín

celler-cecilio

Rodina historicky obhospodařovala vinice v okolí vesnice Gratallops. Již od roku 1942 pak pravidelně každý rok vyrábí víno.
Celler Cecilio má velké prvenství - byli jako první oficiálně registrovaní producenti vína v oblasti DOQ Priorat (roku 1954) a jako první prodávali svoje vína pod touto registrační ochrannou známkou.

Celler Cecilio

Navzdory zavedení nových technologií najdete ve vinařství také jednu místnost, kde leží původní stroje a slouží jako malé museum. Také tu jsou umístěny sudy na stárnutí jejich nejlepších vín.
Vinařství sklízí hrozny na svých 5 vinicích, které rostou na unikátní břidlici “LLicorella”.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz