OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

L'Espill

Kód: CC-LES
1 032 Kč
Skladem

Toto víno pochází z oblasti Priorat DOQ, z vinic starých až 60 let. Zrálo minimálně 12 měsíců v barikovém sudu. Velké nazrálé víno s dlouhou dochutí.

 

hovězí masojehněčí masozvěřinahouby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celler Cecilio - L'Espill

65% Garnacha + 35% Cariñena 
Alc.: 14,5 % obj.

"...výsledek našeho vinařského dědictví"
Víno pochází z vinic starých 30 až 60 let. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. V kontaktu na slupkách bylo 30 dní. Přirozená dekantace v tanku po dobu 3 měsíců. Staření ve francouzském barikovém sudu 12 - 14 měsíců. Víno poté zraje ještě minimálně 36 měsíců na lahvi. Mohlo by tedy odpovídat označení Gran Reserva, které se ale v oblasti Priorat prakticky nevyužívá. Před lahvováním probíhá velmi jemná filtrace.

Sytá třešňově červená barva. Víno s velkým tělem, v chuti můžeme najít zralé švestky, lékořici, toastovou spáleninku a karamel. Velmi dobře strukturované s dlouhou dochutí.

Doporučená teplota podávání 16 -18 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Priorat (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2015
Odrůda: Cariñena (Mazuelo), Garnacha
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Celler Cecilio a naše nabídka vín

celler-cecilio

Rodina historicky obhospodařovala vinice v okolí vesnice Gratallops. Již od roku 1942 pak pravidelně každý rok vyrábí víno.
Celler Cecilio má velké prvenství - byli jako první oficiálně registrovaní producenti vína v oblasti DOQ Priorat (roku 1954) a jako první prodávali svoje vína pod touto registrační ochrannou známkou.

Celler Cecilio

Navzdory zavedení nových technologií najdete ve vinařství také jednu místnost, kde leží původní stroje a slouží jako malé museum. Také tu jsou umístěny sudy na stárnutí jejich nejlepších vín.
Vinařství sklízí hrozny na svých 5 vinicích, které rostou na unikátní břidlici “LLicorella”.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz