PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Negre Magnum

Kód: CC-NEG-MGN
1 180 Kč
Skladem

Víno pochází z oblasti Priorat DOQ z vinic starých až 60 let. Silné, velmi dobře strukturované víno s příjemným ovocným tříslem. Díky ležení na lahvi Magnum víno získává příjemně nazrálé tóny.

 

hovězí maosalámkypředkrmy, tapas

Detailní informace

Detailní popis produktu

Celler Cecilio - Negre Magnum 1,5 l

60% Garnacha + 20% Cariñena  + 20% Syrah

"...síla naší země"
Víno pochází z vinic starých 30 až 60 let. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě. V kontaktu na slupkách bylo 20 dní. Přirozená dekantace v tanku po dobu 6 měsíců. Před lahvováním velmi jemná filtrace. Třešňově červená barva, intenzivní s fuchsiovým ráfkem. Na nose výrazné aroma zralého ovoce, dále minerální a kořeněné tóny. V pozadí tóny lékořice. Silné avšak elegantní, velmi dobře strukturované víno s příjemným ovocným tříslem.

Doporučená teplota podávání 14 -16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Priorat (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Vino de Autor
Ročník: 2017
Odrůda: Cariñena (Mazuelo), Garnacha, Syrah
Objem: 1,5 l

celler-cecilio

Rodina historicky obhospodařovala vinice v okolí vesnice Gratallops. Již od roku 1942 pak pravidelně každý rok vyrábí víno.
Celler Cecilio má velké prvenství - byli jako první oficiálně registrovaní producenti vína v oblasti DOQ Priorat (roku 1954) a jako první prodávali svoje vína pod touto registrační ochrannou známkou.

Celler Cecilio

Navzdory zavedení nových technologií najdete ve vinařství také jednu místnost, kde leží původní stroje a slouží jako malé museum. Také tu jsou umístěny sudy na stárnutí jejich nejlepších vín.
Vinařství sklízí hrozny na svých 5 vinicích, které rostou na unikátní břidlici “LLicorella”.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI PRIORAT

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz