OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pinna Fidelis Vendimia Seleccionada

Kód: PF-VS
Značka: Pinna Fidelis
1 004 Kč
Skladem

Autorské víno, které pochází z vinic ve vysoké nadmořské výšce s velmi chudou půdou. Takto stresovaná réva pak produkuje hrozny neobyčejné síly a kvality.

 

jehněčí maso_1dezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinna Fidelis VENDIMIA SELECCIONADA

100% Tinta del País (Tempranillo)
Alc.: 15% obj.

Sklizeň probíhá ručně, vybírají se ty nejlepší hrozny v bodě jejich optimální polyfenolické zralosti. Víno pochází z vinic minimálně 35 let starých, situovaných ve velké výšce a s velmi chudou půdou. Takto stresované keře pak produkují nízký objem hroznů, zato vysokou kvalitu, koncentrované aroma a barvu spolu s jemnými tříslovinami.

Macerace probíhá alespoň 40 dnů. Malolaktická fermentace probíhá v nových amerických dubových sudech. Po přečerpání putuje k finálnímu zrání do výběrových sudů z francouzského dubu na dobu alespoň 19 měsíců. V průběhu zrání také probíhá pravidelná batonáž a přečerpávání.

Živá třešňově červená barva s fuchsiovými odstíny. Po nadechnutí ve skleničce ucítíme velmi intenzivní aroma zralých malin, kakaa, skořice, čerstvě pražené kávy a vanilky. Postupně se po nadechnutí objevují tóny kompotovaného ovoce, švestek, rozinek a herbální tóny. V chuti je silné avšak delikátní, sametově hladké a velmi komplexní. Krásně zakulacené třísloviny. Toto víno má extrémní potenciál pro zrání v lahvi.

Doporučujeme podávat při teplotě 18 °C. Jehněčí z pece, dušené maso s omáčkou ale i švestkový dezert mohou být skvělým doplňkem.

penin 91   suckling 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Especial
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Pinna Fidelis a naše nabídka vín

pinna-fidelis

Název vinařství Pinna Fidelis vznikl jako pocta městu Peñafiel, kde bylo vinařství v roce 2001 založeno. Nachází se v srdci vinařské oblasti Ribera del Duero.

Tradiční metody pěstování a výroby vína, které se předávají z generace na generaci více než 100 let, jsou silně spjaty s odrůdou Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis, nejen díky modernímu zázemí a podpoře vinařské turistiky, oslovuje milovníky vín vynikající kvality a delikátní chuti. Svoje know-how už 20 let buduje stejný tým lidí, kteří byli u vzniku vinařství a poskytují tak pevný základ, který se snaží den ode dne zlepšovat.

Pinna Fidelis

Vinice se nacházejí na úzkém pruhu, asi 5-6 km širokém, probíhajícím strmě k řece Duero asi 15 km. Společným znakem všech vinic je půda chudá na živiny, pouze s vysokým obsahem vápence. Jiné plodiny by tyto podmínky nepřežily, avšak vinné révě se díky svým kořenům daří přežít i roky velkého sucha. Nízké polohy vinic jsou pokryty oblázky a pískem, ve vyšších polohách se objevují různorodé půdy s obsahem jílu, či hrubého vápenitého štěrku.

Filozofií výroby všech vín Pinna Fidelis je převzetí jedinečných rysů terroir (podnebí, krajina, půda) a jejich přeměny na vína, která jsou nejen velmi strukturovaná, ale také jemná, elegantní a s velkým potenciálem.

Hrozny se sklízí ručně a před macerací prochází přísným procesem třídění. Staření probíhá v místnosti s výběrem kvalitních amerických a francouzských barikových sudů. Právě zde získají vína svoji výjimečnou osobnost, která je charakteristickým znakem pro vína Pinna Fidelis.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz