OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Crémant du Jura Zéro Dosage Blanc de blancs

Kód: CRE-ZD
623 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Ročníkový crémant, vyniká velice jemným a dlouhotrvajícím perlením. Je to především v důsledku dlouholetého vyzrávání - neuvěřitelných dlouhých 60 měsíců!

 

plody moředrůbeždezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Jérôme Arnoux - Crémant Zéro Dosage Blanc de blancs

100% Chardonnay
Kategorie: brut zéro, dozáž: 0 g/l
Alc.: 12,5 % obj.

Crémant du Jura blanc de blanc 'Zéro Dosage' je mistrovským kouskem ještě z dob kompletní trojice vinařů. Jako všechna perlivá vína z produkce Jérôma Arnouxe, také tento ročníkový Blanc de blancs vyniká velice jemným a dlouhotrvajícím perlením. Je to především v důsledku dlouholetého vyzrávání - na latích tento crémant strávil neuvěřitelných 60 měsíců!

Barva vína je sytě žlutá se zlatými odlesky. Vůně se vyznačuje příjemnou vůní citrusových plodů, žlutého ovoce a bílých květů. V ústech působí velmi suše a svěže, neboť je vyroben bez dozáže. Chuť zcela koresponduje s vůní, závěr je dlouhý a minerální.

Tento opulentní crémant může své konzumenty provést celým večerem: poslouží jako aperitiv, následně báječně doprovodí mořské plody, kuře z Bresse na smržích a večer může jeho konzument zakončit dezertem z kaštanové pěny.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Jura (FR)
Druh: Crémant
Obsah cukru: Brut Nature
Ročník: 2018
Odrůda: Chardonnay
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise
Položka byla vyprodána…

Vinařství Jérôme-Arnoux a naše nabídka vín

Jérôme-Arnoux

Jérôme Arnoux je vinařem prakticky od dětství, kdy ve vinicích pomáhal svému sousedovi. Důležitou etapou pak bylo deset let strávených ve sklepích u Stéphana Tissota, což bylo i důvodem, proč jej Stéphane přizval do projektu Le Cellier des Tiercelines. Jérôme hospodaří na 17 hektarech vlastních vinic a další hrozny nakupuje od prověřených vinařů.

Le Cellier des Tiercelines (Trojpodílové sklepy) jsou společným projektem tří špičkových vinařů Jury. Stéphane Tissot, Benoît Mulin a Jérôme Arnoux zahájili spolupráci roku 2009. Po čtyřech letech však dochází k první změně. Stéphane Tissot z projektu odstupuje, neboť jej zcela pohltila práce ve vlastním rodinném vinařství. Vína z produkce Le Cellier des Tiercelines mění etiketu a nově nesou jméno Benoît Mulin. Ale opět ne na dlouho. Roku 2017 Benoît kupuje vlastní vinařství (Le Clos des Grives) a jediným majitelem Le Cellier des Tiercelines se tak stává Jérôme Arnoux, jehož iniciály JA od té doby zdobí etikety všech vín z produkce Le Cellier des Tiercelines.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI JURA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz