PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

PORT Vintage 2015

Kód: ROM-VIN
1 499 Kč
Skladem

Špičkové portské víno z výjimečného ročníku. Krásná ukázka komplexnosti portských vín.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Quinta da Romaneira PORT VINTAGE

Špičkové portské víno z výjimečného ročníku. Krásná ukázka komplexnosti portských vín. Víno bylo stařeno 20 měsíců v dubových sudech a mělo by zrát na lahvi 8 - 15 let aby bylo dosaženo charakteristického buketu a komplexnosti daného ročníku. Nezapomenutelné ročníkové portské víno, pravý odraz terroir Quinta da Romaneira. Bude zrát ještě desítky let ale již nyní si ho vychutnáte v jeho mladší podobě. Je třeba ochutnat nebo uložit pro příští generace.

Koncentrovaná chuť a vůně, plnost a elegance. Okouzlí vás velkorysou ovocnou chutí a sílou. Podávejte při pokojové teplotě nebo lehce chlazené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fortifikovaná vína
Objem: 0,75 l
Země původu, region: Portugalsko, Douro

romaneira

Portské a Portská vína nejsou jediným kvalitním vínem, které region Douro může nabídnout. Vinařství Romaneira je toho skvělým důkazem. I když jeji portské patří mezi ta nejlepší, hlavní vývoj a dynamika je nyní u vín tichých, jak červených tak bílých. Quinta da Romaneira má velmi dlouho historii. Oficiálně od roku 1757. První záznamy však zde zmiňují vinohrady již v 17. a 18. století, kdy patřily rodině Sousa Guimaraes. Iniciály tohoto rodu také najdeme na bráně vinařství Quinta Romaneira. Vinařství patří k jedněm z nejdůležitějších producentů v Douro a tak není překvapením, že se objevilo na slavné mapě regionu Barona Forrestera a je zmiňována významným vinařskými autoritami již od 19. století. Portská vína z Quinta Romaneira byla vůbec prvními porty, které se dražila v aukční síni Christies a to v roce 1872.

Hlavní odrůdou pro Romaneira je odrůda Touriga Nacional. Reprezentuje cca 40% a je klíčovým elementem těch nejlepších vín, jak portských tak tradičních červených z Quinta Romaneira v Douro. Historie oblasti Douro i vinařství Quinta Romaneira je logicky spjata s portskými, fortifikovanými víny. Ale skutečná revoluce a budoucnost špičkových vín zde leží tak v tichých, ne-fortifikovaných vínech. Na ně je zde kladem důraz, zvláštně pak od roku 2004 kdy vinařský tým doplnil Christian Seely se zkušenostmi z Bordeaux (Château Pichon Baron, Chateau Petit Village) a Antonio Agrellos, který dříve pomáhal v znovuzrození portugalské ikoně Quinta Noval. Během velmi krátké doby se dokázala zdejší tichá vína etablovat a získat velmi vykoká ocenění (90-95 bodů) od R. Parkera, Wine Spectator, Decanter či Wine Enthusiast.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI DOURO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz