OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Cuatro Rayas VERMOUTH 61 Tempranillo

Kód: CR-VER-T
Značka: Cuatro Rayas
369 Kč
Skladem

Vermut vyrobený z červené odrůdy Tempranillo, krásně třešňově červené barvy. Husté ovocné tóny se dobře kombinují s aroma koření, kávy a květin.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Cuatro Rayas - VERMOUTH 61 Tempranillo

Alc.: 15 % obj.

Tento vermut byl vyroben z odrůdy 100% Tempranillo, která je typická téměř pro celé Španělsko. Víno na jeho výrobu zrálo na slupkách po dobu 3 měsíců v amerických a francouzských barikových dubových sudech. Poté bylo macerováno se spoustou druhů koření a bylinek po dobu několika měsíců. Má sytou, třešňově červenou barvu. Čistý a výrazný na nose, s tóny tmavého ovoce jako jsou ostružiny, borůvky a švestky. Dále ucítíme tóny balsamika, koření, kávy, kakaa a skořice. Příjemný na patře. Výborná rovnováha mezi hořkými a sladkými chutěmi.

Co je vlastně klasický vermut?
Vermut (vermouth, vermú) je tradičním španělským nápojem, oblíbeným nejvíce v 70. letech nejen v Katalánsku. Základní víno se infuzuje směsí bylin a koření a dolihovává (fortifikuje) se pálenkou z hroznů (Orujo). Poté zraje v dřevěných sudech. Dobrý vermut by měl být zároveň svěží i hutný, hořký i sladký a ovocný i oříškový. Vše v dokonalé harmonii. Po delším úpadku naštěstí díky nové generaci a vzkvétající barové kultuře zažívá vermut svůj velký návrat. Vermut se objevuje v několika stylech, Španělé ale nejraději pijí sladší červený neboli „Rojo“.

Tradičně se podává v širší, středně velké sklenici nebo v „longovce“ s velkým kusem ledu a klínem pomeranče, někdy i s olivami. Je neodmyslitelným společníkem tapas.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fortifikovaná vína - Vermut nebo Portské
Region, země: Rueda (ESP)
Druh: Fortifikované
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Cuatro Rayas a naše nabídka vín

cuatro-rayas

Historie tohoto vinařství sahá až do roku 1935. Skupina Cuatro Rayas dnes produkuje více než 20% lahvového vína z označením Rueda DO, což z něj činí největšího producenta s tímto označením - s roční produkcí 11 milionů lahví.

Cuatro Rayas

Jejich vína, především z odrůdy Verdejo, jsou lídry v bílých vínech ve Španělsku, a také mají velký vliv na zahraničním trhu. Můžeme je najít ve více než čtyřiceti zemích, jako je Japonsko, Čína, USA, Německo, Velká Británie, Nizozemí a Mexiku. I přes velkou produkci zde najdeme i velice ceněná vína. Například Cuatro Rayas Viñedos Centenarios se rozlévá v Michelinových restauracích na skleničku, letecká společnost Lufthansa ho pak zařadila na svoji vinnou kartu.

Vinařství sídlí nedaleko města Valladolid a své vinice má v oblastech DO Rueda, DO Ribera del Duero a DO Castilla y León.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RUEDA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz