DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

PORT Fine Tawny

Kód: ROM-TAW
399 Kč
Skladem

Typické portské víno druhu Tawny, zrající 5 let v dubových sudech. Krásně ovocné s oříškovou dochutí. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Quinta da Romaneira PORT Fine Tawny

Typické portské víno druhu Tawny, zrající 5 let v dubových sudech (“Tonéis” and “Balseiros”). Vyrobeno z vlastních hroznů Quinta da Romaneira nejvyšší "A" kvality.

Krásné portugalské likérové víno druhu Tawny. Dlouhá studenější macerace a kvašení zachovává výraznou ovocnost vína, 5leté zrání v dobových sudech doplnilo komplexnosti vína. Krásně ovocné s oříškovou dochutí. Pro každodenní upíjení. Podávejte při pokojové teplotě nebo lehce chlazené.

Doplňkové parametry

Kategorie: Fortifikovaná vína
Objem: 0,75 l
Země původu, region: Portugalsko, Douro

romaneira

Portské a Portská vína nejsou jediným kvalitním vínem, které region Douro může nabídnout. Vinařství Romaneira je toho skvělým důkazem. I když jeji portské patří mezi ta nejlepší, hlavní vývoj a dynamika je nyní u vín tichých, jak červených tak bílých. Quinta da Romaneira má velmi dlouho historii. Oficiálně od roku 1757. První záznamy však zde zmiňují vinohrady již v 17. a 18. století, kdy patřily rodině Sousa Guimaraes. Iniciály tohoto rodu také najdeme na bráně vinařství Quinta Romaneira. Vinařství patří k jedněm z nejdůležitějších producentů v Douro a tak není překvapením, že se objevilo na slavné mapě regionu Barona Forrestera a je zmiňována významným vinařskými autoritami již od 19. století. Portská vína z Quinta Romaneira byla vůbec prvními porty, které se dražila v aukční síni Christies a to v roce 1872.

Hlavní odrůdou pro Romaneira je odrůda Touriga Nacional. Reprezentuje cca 40% a je klíčovým elementem těch nejlepších vín, jak portských tak tradičních červených z Quinta Romaneira v Douro. Historie oblasti Douro i vinařství Quinta Romaneira je logicky spjata s portskými, fortifikovanými víny. Ale skutečná revoluce a budoucnost špičkových vín zde leží tak v tichých, ne-fortifikovaných vínech. Na ně je zde kladem důraz, zvláštně pak od roku 2004 kdy vinařský tým doplnil Christian Seely se zkušenostmi z Bordeaux (Château Pichon Baron, Chateau Petit Village) a Antonio Agrellos, který dříve pomáhal v znovuzrození portugalské ikoně Quinta Noval. Během velmi krátké doby se dokázala zdejší tichá vína etablovat a získat velmi vykoká ocenění (90-95 bodů) od R. Parkera, Wine Spectator, Decanter či Wine Enthusiast.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI DOURO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz