OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Fuet Extra

Kód: MS-FUE
77 Kč
Skladem

Fuet je typická sušená klobáska pocházející z katalánské kuchyně. Servíruje se na kolečka k aperitivu nebo jako tapas.

130 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Martínez Somalo - Fuet Extra 

Váha: 130 g

Fuet je typická sušená klobáska pocházející z katalánské kuchyně, která se hlavně díky své výjimečné chuti rychle rozšířila do celého Španělska, a později i do dalších zemí. V katalánštině "fuet" znamená bič, který klobáska svým tvarem připomíná.
Fuet má rovný tvar, na průřezu je zploštělý. Na rozdíl od jamónu nepotřebuje tak dlouhé zrání. Jeho slupka je bílá díky pokrytí startovací plísňovou kulturou, která podporuje zrání. Fuet se servíruje na kolečka k aperitivu nebo jako tapas. 

Doporučení: Pro ideální chuť je dobré produkt vyjmout z chladničky a otevřít obal asi 30 minut před konzumací.

Složení: vepřové maso a sádlo (na 100g výrobku bylo použito 149g masa), sůl, laktóza, mléčná bílkovina, aroma, dextróza, kukuřičný maltrodextrin, koření, antioxidanty (E331iii, E316), startovací kultura, konzervanty (E250, E252), barvivo (E120), víno (obsahuje siřičitany), přírodní vepřové střívko

Doplňkové parametry

Kategorie: Chorizo, salámky - španělské masové speciality
Země původu, region: Španělsko, Rioja
Hmotnost: 130 g

Masové speciality Martínez Somalo a naše nabídka

martnaz-somalo

Rodinná firma Martínez Somalo byla založena v roce 1900 Donem José Martínezem Campo, ten pak zaregistroval zpracovatelský závod pod značkou „La Gloria Riojana“ v roce 1921. Don José byl součástí velké rodiny. On a několik sourozenců byli vždy oddaní své práci - výrobě a prodeji masných výrobků nejvyšší kvality. Don José spolu s nimi začal obchodovat ve svém rodném městě a blízkých vesnicích. La Gloria Riojana byl v té době malý výrobní závod nacházející se v Baños de Río Tobía (La Rioja), kde se společnost nachází dodnes.

Martínez Somalo

Martínez Somalo jedná v souladu s nejvyššími standardy a národních a mezinárodních certifikátů BRC “British Retail Consortium” a IFS (International Food Standard).

Jsou také držitelem certifikace ETG Jamón Serrano (zaručená tradiční specialita), IGP (Chráněné označení původu) či Chorizo Riojano.

V sortimentu Martínez Somalo naleznete šunku Jamón, tradiční šunku z Rioji Jamón ROJO, chorizo, salchichón, lomo a další embutidos (=sušené masné produkty).

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz