OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Paté venkovské s paprikou (con pimiento Espelette)

Kód: ZU-EO-ES
Značka: Zubia Patés
83 Kč
Skladem

Vepřová terinka s parikou Espelette, která je základním kamenem baskické kuchyně. Praktické balení - otvírá se z obou stran.

135 g

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zubia Patés - Paté de Campagne con pimiento Espelette - Paté venkovské s paprikou Espelette

Plech 135 g

Tahle terinka s vepřovými játry a slaninou, obsahuje také sušenou červenou papriku Espelette, která pochází z francouzské části baskicka, městečka Espelette. Terinka je připravovaná dle tradičních rodinných receptur. V praktickém balení Easy open - konzerva se otvírá z obou stran, takže lze obsah jednoduše vyklopit a rovnou servírovat.

O paprice Espelette
Již v 17. století se používala ke konzervaci masa. Dnes je základním kamenem baskické kuchyně, kde postupně nahrazuje i černý pepř a nese ochrannou známku APO. Sklízí se koncem léta a v září se na balkonech a zdech domů v obcích věší charakteristické festony z paprik, aby uschly. Tato paprika dosahuje maximálního stupně pouze 4 000 na Scovilleově stupnici, a proto je považována pouze za nepálivou nebo mírně pálivou.

Složení: vepřová játra (35%), vepřová slanina, vepřový lalok, sušené mléko, vejce, sůl, paprika Espelette (0,4%), cibule, bílý pepř, česnek a konzervant E250

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělské masové paštiky a pěny
Země původu, region: Španělsko, Baskicko
Hmotnost: 135 g
Počet ks v balení: 18 ks

Společnost Zubia Patés a naše nabídka paštik a pěn

zubia-pates

Baskická společnost Zubia Patés se věnuje výrobě paštik a pěn především z husího a kachního masa. Dále pak z vepřového masa, další drůbeže či zvěřiny. V sortimentu můžeme najít další produkty jako např. foie gras, kachní prsa, nebo tradiční pastu Piparra z červené papriky.

Zubia Patés

Rodinný podnik Patés Zubia se nachází v městečku Eskoriatza, v Baskicku obklopen přírodou. V tomto prostředí se narodil zakladatel José Luis Zubia. Po získání potřebných zkušeností u nejlepších francouzských výrobců se José vrátil zpět do vlasti a jako součást malého rodinného řeznictví začal produkovat své první paštiky. Výsledkem dlouholeté práce je rovnováha mezi využitím současných technologií a respektem k surovině.

Kvalitní paštiky s tradiční receptury uvádí José na trh od roku 1982 a roku 1990 pak další generace rodiny.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz