OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Papriky grilované (Pimientos del Piquillo)

Kód: LC-PP-SK212
Značka: La Catedral
193 Kč
Skladem

Malé sladké papriky, připravené tradičním španělským způsobem - tedy opékané na ohni. Díky jejich jedinečné chuti si je zamilujete!
190 g balení ve skle

Detailní informace

Detailní popis produktu

La Catedral - Pimientos del Piquillo rojo - Papriky grilované červené

190 g (170 g čistá váha)

Papriky Piquillos mají jiný tvar než ty české, jde o menší papričky, které jsou jen asi 5 cm dlouhé. I když jde o odrůdu chilli, mají tyto papriky sladkou chuť. V La Catedral navíc mají papriky s chráněným označením původu Piquillo de Lodosa DOP. Tento typ paprik se pěstuje pouze v 8 obcích regionu Navarra a je velmi ceněný. Ve Španělsku se papriky tradičně grilují/opékají na otevřeném ohni. Konzervují se osušené, aby nedošlo k jejich rozmělnění po vyjmutí z ohně. Sklízí se od září až do listopadu. Díky jejich jedinečné chuti si je zamilujete hned po prvním soustu. Vyzkoušeno i na zarytých odpůrcích zeleniny.

cutlery-crossed-svgrepo-com  Jejich využití je opravdu široké, hodí se na tapas, do salátů, k naplnění (masem, bešamelem s treskou, tuňákovou pomazánkou), pečené s olejem a česnekem či jen tak jako příloha ke steaku či pečenému jehněti.

piquillo de lodosa

Složení: papriky (pimientos del Piquillo), sůl, kyselina citronová

Doplňkové parametry

Kategorie: Olivy a nakládaná zelenina ze Španělska
Země původu, region: Španělsko, Navarra
Hmotnost: 190 g
Počet ks v balení: 24 ks

Prémiová zelenina La Catedral a naše nabídka

la_catedral_de_navarra_g_catalogo_corporativo_0-big

Zelenina z La Catedral se může pochlubit vynikající a vybranou chutí. Tajemství chuti je ukryto v bohaté úrodné půdě a klimatických podmínkách - extrémní teploty a bohaté srážky jsou typické pro Navarru a údolí řeky Ebro. Zde nás příroda obdarovává svými lahodnými plody. La Catedral právě tyto delikatesy zavařuje pro ty nejnáročnější jazýčky.

La Catedral

La Catedral de Navarra je výsledkem odhodlání rodiny Sainz, která se konzervování zeleniny věnuje více než 70 let a její hlavní myšlenka je oddanost kvalitě a respektovaní přírodních produktů. Výzkum provedený pod touto značkou se zaměřuje na zachování chuti a textury právě sklizené zeleniny. Výrobky jsou zpracovány a konzervovány ihned po příchodu z pole a každý krok tohoto procesu je naplánovaný pro zajištění jejich plné, autentické chuti.

Důkazem opravdové kvality je také fakt, že právě s touto zeleninou vaří španělští michelinští kuchaři.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz