OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Buezo Varietales

Kód: BU-VAR
Značka: Buezo
847 Kč
Skladem

Cuvée „Varietales“ 2005 zrálo na bariku min. 14 měsíců a poté ještě v lahvi dalších 90 měsíců! Komplexní a opulentní víno v dokonalé nazrálosti.

 

zelenina, salátypastarybyzvěřina

Detailní informace

Detailní popis produktu

Buezo - Varietales Reserva

50% Tempranillo, 25% Merlot a 25% Cabernet Sauvignon
Alc.: 14 % obj.

Každá odrůda přináší vínu něco jiného. Něco, co dává osobitost a zaručuje vysokou kvalitu. Proto vzniklo cuvée „Varietales“, které mísí harmonii Tempranilla s jemností Merlotu a přísností Cabernet Sauvignonu. Po dlouhém zrání je víno komplexní, tělnaté a opulentní. Díky jedinečnému způsobu zpracování se podařilo rozlišit osobnost každé odrůdy a dát vzniknout vínu unikátního charakteru plného chuti a výrazných vjemů.

Víno zrálo v barikových sudech z francouzského (60 %), amerického a středoevropského (40%) dubu po dobu minimálně 14-16 měsíců. Poté ještě v lahvi minimálně dalších 90 měsíců, aby se docílilo dokonalé zralosti a zakulacení vína, než půjde na trh.

Hodí se k pečené zelenině, těstovinám se smetanou, rybám (modré nebo tučné), dušeným masům (s černým lanýžem, bylinkami a/nebo houbami), zvěřině (kachna a králík). Doporučujeme podávat při teplotě mezi 14 a 16 °C.

penin 90   brusel_silver 

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Arlanza (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2005
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Buezo a vína z oblasti Arlanza DO

buezo

Vinařství Buezo přináší na trh jedinečná archivní vína starších ročníků, která jsou už v ideální nazrálosti a kondici na pití. Sídlí nedaleko města Burgos v oblasti Arlanza DO. V této oblasti ležící mezi ikonickými regiony Ribera del Duero a Rioja vyráběli mniši víno již v 10. století. Tento projekt se zrodil v roce 2000, kdy si dal Abel Buezo za cíl vytvořit ta nejlepší vína z panství Valdeazadón ve Villa de Mahamud. Legenda praví, že z toho místa vzal Kryštof Kolumbus několik hlav vinné révy a přivezl je do Ameriky.

Cílem vinařství je tedy produkovat vysoce kvalitní vína stařená v sudech s velkým potenciálem, aby je bylo možné uchovávat a ochutnávat po mnoho desetiletí. Všechna vína Buezo zrají na barikových sudech min. 12 měsíců a nesou tak označení RESERVA. Nabízí dokonalou rovnováhu ovoce a elegantních chutí, které mohly vzniknout díky dlouhému procesu zrání na lahvi.

Vinařství vyrábí pouze 4 vína a to převážně z odrůd Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Petit Verdot a Merlot. V menším množství pěstují také Tannat, Chardonnay, Sauvignon Blanc, Semillon a Viognier. Hrozny pěstuji na ploše 55 ha a veškerý sběr probíhá ručně do malých 16 kg boxů. Vinice leží v nadmořské výšce 860 m.

Buezo

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz