OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Tradiční Paella "El Avion"

Recept na tradiční Paellu "El Avion"

✧ 

První doložená podoba paelly se objevuje v rukopisu z 18. století, kde se rozlišují technické aspekty týkající se její přípravy a zdůrazňují, jak suchá by měla být, a rozlišují se také různé druhy rýže.

Tento recept jednoduše připravíte s produktem Sada na Paellu velká.

Suroviny: (4 porce)

300 g kulatozrnná Rýže na paellu "El Avion" (75 g na osobu)
1 sáček Koření na Paellu "El Avion" 
1 l voda nebo kuřecí vývar
80 ml Olivový olej Extra Virgen
400 g kuřecí maso nakrájené na kusy (dobře se hodí vykoštěná stehna)
2 velká rajčata (nebo 3 menší), oloupaná a nastrouhaná
2 stroužky česneku (neoloupané)
1 velká červená paprika (špičatá) nakrájená na proužky
Sůl

Postup:
Do pánve nalijte olivový olej a lehce ho zahřejte. Zvolna na něm opečte proužky paprik, dokud nebudou měkké a zlatavé, poté je vyndejte bokem. Dále v pánvi zvolna opečte neoloupaný česnek a kuřecí kousky, dokud nebudou mít hnědo zlatou barvu ze všech stran. Přidejte nastrouhaná rajčata a za stálého míchání opékejte asi 5 minut. Přidejte rýži a minutku orestujte, přilijte teplou vodu/vývar a zvyšte žár a přiveďte k varu. Přidejte sáček s kořením, sůl, vše dobře promíchejte případně ještě dochuťte. Rýži rozprostřete rovnoměrně po celém povrchu pánve.
Nejprve vařte na vyšším stupni po dobu 8 minut. Poté stáhněte na minimum, do pánve vraťte proužky papriky a nechte probublávat dalších 8 minut. Nakonec vypněte žár a nechte dojít další 3 minuty (nebo více dle vašich preferencí) již pod pokličkou.

 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz