OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Kozí sýr mladý (Queso de Cabra) výseč

Kód: COR-KOZ-V
194 Kč
Skladem

Mladý kozí sýr jemné, pružné struktury. Svěží v chuti avšak díky 20 dennímu staření je již vhodný ke krájení na plátky, aniž by se drobil.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Corcuera - Queso de Cabra - Kozí sýr mladý

Váha: 300 g

Mladý kozí sýr jemné, pružné struktury, bez kůrky. Svěží v chuti avšak díky 20 dennímu staření je již vhodný ke krájení na plátky, aniž by se drobil. Hodí se také na nastrouhání a zapékání. Perfektně doplní listové saláty. Skvěle se kombinuje s tradičním španělským kdoulovým želé (membrillo) a praženými oříšky či semínky.

Skladování: doporučujeme skladovat v ledničce v potravinářském papíru, lehce prodyšné krabičce nebo voskovaném ubrousku. Nikdy nesladujte v mikrotenovém sáčku.

Složení: pasterizované kozí mléko, sůl, sýrařské kultury, syřidla. Bez konzervantů!

*Může se stát, že se na sýru z důvodu přírodního složení bez konzervantů objeví plíseň (Penicillium roqueforti), tuto část stačí pouze odkrojit, není závadou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Španělské kozí sýry
Země původu, region: Španělsko, Castilla La Mancha
Hmotnost: 300 g
Počet ks v balení: 12 ks

Sýrárna Corcuera Quesos a naše nabídka sýrů

corcuera

Corcuera Quesos je menší rodinný podnik který se specializuje na výrobu tradičních sýrů z oblasti La Mancha.

Sýr Manchego, vyráběný v oblasti La Mancha je jedním z nejznámějších sýrů ve Španělsku, nese ochrannou známkou DO (Denominación de Origen) a splňuje ty nejvyšší požadavky na kvalitu. Vyrábí se z plnotučného ovčího mléka domácího plemene Manchego.

Corcuera quesos

V nabídce taky naleznete měkký sýr s bílou plísní vyrobený z kozího mléka, speciálního plemene koz. Pochází přímo z oblasti kolem Toleda, Castilla - La Mancha. Jeho proces výroby a následné staření mu dodává příjemnou chuť, výrazné aroma a jedinečnou strukturu.

Dále si můžete pochutnat na sýrech ze směsi mlék, tedy kravského, ovčího a kozího.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz