OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Tuňák bílý Delicatessen (Bonito del Norte) v olivovém oleji

Kód: VIG-DEL-TUNB
Značka: Vigilante
129 Kč
Skladem

Bonito del Norte, neboli Bílý tuňák zabírá elitní příčku mezi tuňáky. Maso Bílého tuňáka je velmi delikátní, jemné a má hladkou strukturu.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vigilante - Bonito del Norte en aceite de oliva - Tuňák bílý v olivovém oleji Delicatessen

Línea Delicatessen, výběrová kvalita
Konzerva 115 g (81 g čistá váha)

Bílý tuňák se loví v Biskajském zálivu v sezóně a s použitím tradičních rybářských technik. Pro přípravu se používá pouze to nejlepší rybí maso. Mezi nesporné výhody bílého tuňáka patří nejnižší obsah tuku – 6% ve srovnání s tuňákem žlutoploutvým, který má obsah tuku přes 10%. Ovšem jsou i tací, kteří kvůli šťavnatosti a plné chuti preferují tuňáka Žlutoploutvého, především na vaření. 

Tento tuňák je konzervován s vybraným olivovým olejem, který podporuje jeho chuť a přidává mu delikátní vůni a šťavnatost. Ideální jen tak s dobrým pečivem, nebo na salát.

*V rámci rodu „tuňák“ (Thunnus) zabírá Bílý tuňák elitní příčku, to znamená, že je nejvíce vyhledávaný a ceněný. Bílý tuňák zřídka překročí i v dospělosti hmotnost 15 kg. Nejpozoruhodnější rozdíl od ostatních na poli gastronomie je ten, že maso bílého tuňáka je velmi delikátní, jemné a má hladkou strukturu. Dalším charakteristickým rysem je barva jeho masa. Je mnohem světlejší a bělejší než u ostatních tuňáků. (Hned za ním se řadí Žlutoploutvý tuňák s narůžovělým masem. Tuňák Skipjack zabírá ve skupině spodní příčku, kvůli tmavšímu masu hrubší textury.)

Doplňkové parametry

Kategorie: Konzervované ryby a mořské plody ze Španělska
Země původu, region: Španělsko, Galície
Hmotnost: 115 g

Konzervářská společnost Vigilante a naše nabídka ryb a mořských plodů

conservas-valcarcel-vigilante

Conservas Valcárcel je Galicijská konzervářská společnost, která produkuje jedny z nejlepších mořských surovin jako tuňáka, sardinky, mušle, chobotnice, kalamáry a mnoho dalších specialit.

Moře Galicie, které se nachází na severozápadě Španělska, je známé po celém světě díky výjimečné kvalitě svých ryb a mořských plodů. Na evropský trh pak rybí speciality putují pod značkou Vigilante.

Valcarcel conservas

Doporučujeme ochutnat a poznat rozdíl především v kvalitě tuňáka. Tato firma pracuje s těmi nejlepšími druhy - tedy tuňákem bílým (Bonito del Norte) a tuňákem Žlutoploutvým (Atún claro). V konzervě najdete celé šťavnaté kusy hřbetních filet, žádnou drť!

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz