OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

AGNVS olivový olej Arbequina

Kód: VAL-OL
Značka: Valdelana
395 Kč
Skladem

Extra panenský olivový olej Agnvs z odrůdy oliv Arbequina. Má příjemnou vůni připomínající čerstvé zelené ovoce. Olej je hustý a silný.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Bodegas Valdelana - Aceite de oliva AGNVS - Olivový olej jednoodrůdový

0,5 l
Kategorie Extra Virgen - extra panenský

Olivový olej Agnus je přírodní „šťáva“ zachovávající si veškerou chuť, aroma a další vlastnosti plodů. Olivy se sklízí obvykle na konci října nebo na začátku listopadu. Metody získávání oleje jsou pouze mechanické a probíhají za vhodných podmínek (nízké teploty), proto nezpůsobují na oleji žádné změny. Díky tomuto způsobu výroby má olivový olej žluto-zelené tóny, husté a silné. Takto kvalitní olivový olej může být konzumován ve zcela syrovém stavu tak, aby byly zachovány všechny vitamíny, esenciální mastné kyseliny a jiné přírodní látky podporující zdraví.

Má příjemnou vůni připomínající čerstvé zelené ovoce. Můžeme zde najít aroma rajčat, zelené trávy, artyčoku, jablka, banánu a lesního ovoce. Jeho chuť je mandlově-hořká, lehce kořeněná se sladkým a jemným koncem.

Složení: extra panenský olivový olej 100%

Doplňkové parametry

Kategorie: Extra Virgen olivové oleje ze Španělska
Odrůda: Arbequina
Objem: 0,5 l
Země původu, region: Španělsko, Rioja
Počet ks v balení: 6 ks

Vinařství Valdelana a naše nabídka vín

valdelana

Rodina Valdelana hospodaří na svých pozemcích v Elciego již od XVI. století. Od tohoto momentu se také datuje aktivita rodiny Valdelana ve světě révy a vína. V roce 1860 zemřel tehdejší majitel bodegy následkem CO2, plynu, který se uvolňuje během alkoholového kvašení. V roce 1950 dědeček Pedro vynaložil velké úsilí na rozšíření svých vinic. Později otec Isidoro s pýchou vzpomíná na své dobrodružné začátky, když v roce 1974 uvedl na trh první láhve vína s etiketou Valdelana. Nejstarší dokument bodegy pochází z 12. listopadu 1583. To je datum, kdy za vlády Filipa II. Elciego získalo nezávislost na Laguardii. Za tuto nezávislost španělský král ovšem inkasoval peníze a džbány vína, které pocházely ze sklepů Elciega.

Valdelana

V současné době je majitelem bodegy Juan Jesús Valdelana, který vstoupil do vinařského světa v roce 1980, když koupil svoje první vinice v Elciego a tím rozšířil rodinné vinařství. V roce 1989 byl vybrán spolu s dalšími 14 vinaři z oblasti Rioja Alavesa ke studiu vinohradnictví, vinařství a marketingu a v roce 1991 získává titul enologa. Je to právě on, kdo realizuje poslední rozšíření bodegy a tak se pouští za novými cíli na základě znalostí a moudrosti vinařů jeho rodiny.

Lokalizace Bodegas Valdelana patří do jedné ze tří podoblastí, které mohou používat označení původu Rioja DOCa, a to podoblasti 'Rioja Alavesa'. Nachází se mezi řekou Ebro a pohořím Sierra Cantabria. Půda v této oblasti je jílovito vápenatá, s velmi vysokým procentem (cca 48%) vápence. V tak chudé půdě a navíc vystavené tzv. vodnímu stresu, jediné rostliny, které přežijí, jsou olivovník a vinná réva. Přítomnost pohoří Sierra Cantabria, chrání celou oblast před studenými větry ze severu a tím vytváří mikroklima vynikající pro pěstování kvalitních hroznů. Orientace zóny se nazývá face-to-sun, tj. východ-západ, takže sluneční svit je neustálý, což podporuje dosažení optimální zralosti hroznů. Proto hrozny sklizené v oblasti Rioja Alavesa jsou malé s velmi silnou a tvrdou slupkou, s velkou koncentrací a jen nízkým obsahem vody. Což znamená, že vína z těchto hroznů jsou ovocná, jak ve vůni tak i v chuti, mají vysokou koncentraci barvy a jsou velmi chutná, vyvážená, zakulacená a bez ostrostí. Toto všechno je v důsledku jejich nízké kyselosti (typem půdy) a vysokým obsahem alkoholu (působením slunečního záření na rostliny a vodním stresem).

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz