OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Jamón Serrano Reserva celá kýta s kostí

Kód: MS-J-KR-650 MS-J-KR-611 Zvolte variantu
2 734 Kč 2 560 Kč od 2 560 Kč 42,06 Kč / 100 g 41,90 Kč / 100 g
Vyprodáno Vyprodáno Zvolte variantu
Váha
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.

Výborná chuť a aroma šunky typu Reserva vzniká díky zrání alespoň 12 měsíců. Celá zadní kýta s kostí na usazení do stojanu k ručnímu krájení.
min. 6 kg

Detailní informace

Detailní popis produktu

Martínez Somalo - Jamón Serrano Reserva Duroc - celá kýta s kostí

Váha: min. 6 kg

Reserva, doba zrání 12-15 měsíců

Výborná chuť masa vzniká díky delšímu zrání, u šunky typu Reserva je to přes 12 měsíců. Velmi zjednodušeně Jamón vzniká očistěním, naložením do soli a následným sušením na chladném a suchém místě, kde zraje ve volném proudění vzduchu po dobu několika měsíců. Celá zadní kýta s kostí připravená na usazení do stojanu k ručnímu krájení.

Tento Jamón nese chráněné označení původu IGP. Má jedinečnou delikátní chuť a splňuje ty nejvyšší požadavky na kvalitu.

Doporučení: Jamón se krájí na sousta, ne plátky. Pouze při pokojové teplotě dokonale vynikne chuť a aroma této šunky. Můžete servírovat na nahřátém talíři.

Skladování: Šunka ve vakuovém obalu musí být skladována v chladu do 8 °C. Po vybalení může zůstat v pokojové teplotě, ideálně pak v dobře větrané spižírně, přikrytá utěrkou. Odhalené maso na řezu po skončení krájení vždy zakryjte tukem odkrojeným z vrchní části kýty.

Návod na krájení jamónu najdete zde.

igp

Doplňkové parametry

Kategorie: Jamón Serrano - horská šunka ze Španělska
Země původu, region: Španělsko, Rioja
Hmotnost: cca 6 - 7 kg

Masové speciality Martínez Somalo a naše nabídka

martnaz-somalo

Rodinná firma Martínez Somalo byla založena v roce 1900 Donem José Martínezem Campo, ten pak zaregistroval zpracovatelský závod pod značkou „La Gloria Riojana“ v roce 1921. Don José byl součástí velké rodiny. On a několik sourozenců byli vždy oddaní své práci - výrobě a prodeji masných výrobků nejvyšší kvality. Don José spolu s nimi začal obchodovat ve svém rodném městě a blízkých vesnicích. La Gloria Riojana byl v té době malý výrobní závod nacházející se v Baños de Río Tobía (La Rioja), kde se společnost nachází dodnes.

Martínez Somalo

Martínez Somalo jedná v souladu s nejvyššími standardy a národních a mezinárodních certifikátů BRC “British Retail Consortium” a IFS (International Food Standard).

Jsou také držitelem certifikace ETG Jamón Serrano (zaručená tradiční specialita), IGP (Chráněné označení původu) či Chorizo Riojano.

V sortimentu Martínez Somalo naleznete šunku Jamón, tradiční šunku z Rioji Jamón ROJO, chorizo, salchichón, lomo a další embutidos (=sušené masné produkty).

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz