PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ajala chocolate

Ajala

V AJALA chocolate vám chtějí ukázat, jak doopravdy chutná pravá čokoláda připravená jen z výběrových kakaových bobů a třtinové šťávy. Taková čokoláda, která není nezdravou cukrovinkou, ale opravdovým pokrmem bohů plným chuti a zdraví prospěšných látek.

Výroba čokolády se stala zapomenutým uměním. Přitom ještě za první republiky bylo Československo třetím největším zpracovatelem kakaových bobů na světě. S Ajalou navazují na tuto tradici a snaží se dělat s pomocí starých metod i moderních postupů tu nejlepší čokoládu na světě. Používají výběrové kakaové boby z ověřených destinací, jako jsou Střední a Jižní Amerika. Dbají na to, aby šlo o původní oblasti, kde byly boby pěstovány odjakživa. Díky tomu ví, že je o rostliny výborně postaráno. Důkazem je jeho výtečná chuť, s níž se běžné kakaové boby nemohou srovnávat.

Ajala Chocolate

Všechny čokolády osobně vyrábí v Česku, konkrétně v Brně. Jen tak mohou zaručit 100% kvalitu a zodpovědný přístup ke každé jednotlivé tabulce. Vše souvisí se vším a vytváření udržitelných vztahů s dodavateli i přírodou je jejich největší prioritou. S farmáři spolupracují buď přímo nebo co nejtěsněji. Dostanou tak za kakao více peněz, zlepší kvalitu svého života a mají větší motivaci starat se o kakaovníky ještě lépe. Výběrové kakao roste ve stínu vysokých stromů, takže jeho pěstování přispívá k záchraně pralesa. Na obaly využívají ručně tištěné papíry Calico z Česka a snaží se nacházet místní zdroje i u dalších surovin. Přeměna kakaového bobu v tabulku čokolády trvá v jejich manufaktuře asi deset dní. To je opravdu hodně času, každá hodina navíc se ale vyplatí.

Možná už si to ani neuvědomujeme, ale průmyslově vyráběné čokolády (což jsou vlastně všechny, které najdete v supermarketech) pochází od několika málo firem. Ty se soustřeďují na snižování nákladů a vyšší prodeje i za cenu horší kvality samotné čokolády.

6 položek celkem
ajala kokos ananas
103 Kč

53% cacao 100% lásky Čokoláda se svěží příchutí kokos a ananas.

AJ-KA
ajala kvety pomerance
103 Kč

70% cacao 100% lásky Čokoláda s výtažky z pomeranče a lučními květy.

AJ-POM
ajala pekan
103 Kč

70% cacao 100% lásky Čokoláda s pekanovými ořechy.

AJ-PEK
ajala rustik
103 Kč

70% Cacao 100% Lásky Rustikální čokoláda vyrobená dle tradičních aztéckých receptur.

AJ-TC
ajala morska sul
103 Kč

70% cacao 100% lásky Čokoláda s mořskou solí je kombinace, která nenechá žádného milovníka čokolády v klidu. 

AJ-SUL
ajala víno
135 Kč

60% Cacao 100% Lásky Čokoláda s červeným vínem natural Domin&Kušický Hron 2018

AJ-VIN

Stránka 1 z 1 - 6 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz