OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Berkel

Webová stránka značky: Berkel

Nářezové stroje Berkel a naše nabídka

berkel

Za sestrojení dnes již legendárního a sběrateli vyhledávaného nářezového stroje vděčíme panu Wilhelmu A. Van Berklovi. Tento velmi technicky nadaný Holanďan nemohl zřejmě v řeznictví svého bratra ustát nepravidelnost řezů krájených řeznických výrobků a tak sestrojil na pohled jednoduché zařízení. Gigantický řezný kotouč, manuálně poháněný otočným kolem, takzvaně „A VOLANO“.

Jelikož Wilhelm Van Berkel neměl dostatek finančních prostředků pro zahájení výroby svého vysněného stroje, vyhlédl si malou krachující tiskárnu a svůj dokonalý nápad představil majiteli tiskárny. Společně poté přeměnili prostory tiskárny v pokusnou laboratoř a po značných pokusech a zkušebních provozech byla na konci 19. století v Rotterdamu otevřena první továrna na výrobu nářezových strojů. 12. října 1898 byl stroj patentován jako VAN BERKEL a společnost VAN BERKEL PATENT zahajuje výrobu. První rok poslala továrna na holandský trh hned 76 kusů prvního modelu A, 3 kusy modelu B a 5 kusů modelu C. Následující rok jich bylo údajně již kolen 600 ks. V roce 1904 získává Van Berkel zlatou medaili na veletrhu v Nord Hansenu a tu poté obhajuje na veletrzích v Hamburgu 1907, Düsseldorfu 1908 , Lionu 1913, San Francisku 1916 a v roce 1937 v Paříži. Společnost Van Berkel dosahuje velkého úspěchu a otevírá pobočky po celém světě.

Berkel

Během první světové války firma Berkel začala s výrobou dieslových motorů, hrotových soustruhů a letounů pro holandské letectvo. Hned po válce se ovšem VAN BERKEL vrací k výrobě nářezových strojů, ale taktéž rozšiřuje výrobu o váhy a jiné strojní výrobky pro potravinářský průmysl. Ve druhé polovině 20. let vzniká patrně první automatický stroj mod. 125 ST vyráběn pro americký trh. Za 2. světové války byly některé výrobní závody společnosti VAN BERKEL zničeny nebo velmi poškozeny a tak se celá výroba opět soustředila do Rotterdamu. Velmi dobře zavedená značka, která byla vždy zárukou vysoké kvality se ovšem brzy po válce vrátila na přední místo světových výrobků a společnost brzy obnovila a zmodernizovala své bývalé provozy a továrny.

Název VAN BERKEL je i nadále používán v Itálii společností BREVETTI BERKEL, která se zaměřuje na výrobu a prodej ručních nářezových strojů. Patent na výrobu posledních vyráběných automatických strojů 834 EPB a ručních modelů 834 S a 800 byl prodán v roce 2007 holandské společnosti DEKO. V současné době se velké množství výrobců nářezových strojů koncentrovalo do severní Itálie. Žádný z nich však z hlediska kvality a věhlasu nepředčil VAN BERKLA. Historické modely nářezových strojů VAN BERKEL můžeme dnes obdivovat už jen v některých potravinářských muzeích a s nostalgií obdivovat jejich krásu, robustnost a dokonalost.

3 položek celkem
home line 200 plus 1
ZDARMA
17 900 Kč

Originální stroj Berkel Home Line Plus přináší design do vaší kuchyně. Spojuje funkčnost a vysokou bezpečnost řezání s čistým designem. 

BER-HLPL
berkel red line 250 1
ZDARMA
28 499 Kč

Fantastická kvalita a preciznost značky Berkel vás přesvědčí, že už nikdy nebudete chtít krájet na jiném stroji. Průměr kotouče 250 mm v původním designu.

BER-RL
berkel red line black 250 1
ZDARMA
28 499 Kč

Fantastická kvalita a preciznost značky Berkel vás přesvědčí, že už nikdy nebudete chtít krájet na jiném stroji. Průměr kotouče 250 mm, design v černé barvě.

BER-RL-BLK

Stránka 1 z 1 - 3 položek celkem

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz