OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Nářezák Berkel Red Line 250 BLACK

Kód: BER-RL-BLK
Značka: Berkel
ZDARMA
berkel red line black 250 1
28 499 Kč
Skladem

Fantastická kvalita a preciznost značky Berkel vás přesvědčí, že už nikdy nebudete chtít krájet na jiném stroji. Průměr kotouče 250 mm, design v černé barvě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Berkel Red Line 250 BLACK

Elektrický kráječ Berkel Red Line v původním designu v černé barvě. Rychlá a efektivní práce s masem či uzeninami s proměnlivou tloušťkou řezu přesně podle vašich představ. Krytka čepele lze jednoduše odejmout pro snadné čištění, zatímco zabudované ostření zaručuje špičkovou ostrost čepele po dlouhou dobu. Všechny komponenty, které přicházejí do přímého styku s masem, jsou z nerezové oceli. Fantastická kvalita a preciznost značky Berkel vás přesvědčí, že už nikdy nebudete chtít krájet na jiném stroji.

Vlastnosti stroje:
Nastavitelná tloušťka řezu
Krytka čepele lze vyjmout pro snadné čištění
Vestavěné ostří pro broušení čepele
Řemenový převod
Průměr nože: 250mm
Rozměr krájení Ø 178 mm □ 185x175 mm
Tloušťka plátků: 0-14 mm
Napětí: 230V
Příkon: 0,190 kW
Hmotnost: 22 kg
Rozměry pro práci (š x hl x v): 505 x 515 x 395
Barevné provedení: černá
Ostatní barvy: bílá, šedá na objednávku, doba dodání cca 1 měsíc 


Doplňkové parametry

Kategorie: Nože a nářezáky
Země původu: Itálie
Barva: Černá
Průměr nože: 250 mm
Tloušťka plátků: 0-14 mm
Příkon: 0,190 kW

Nářezové stroje Berkel a naše nabídka

berkel

Za sestrojení dnes již legendárního a sběrateli vyhledávaného nářezového stroje vděčíme panu Wilhelmu A. Van Berklovi. Tento velmi technicky nadaný Holanďan nemohl zřejmě v řeznictví svého bratra ustát nepravidelnost řezů krájených řeznických výrobků a tak sestrojil na pohled jednoduché zařízení. Gigantický řezný kotouč, manuálně poháněný otočným kolem, takzvaně „A VOLANO“.

Jelikož Wilhelm Van Berkel neměl dostatek finančních prostředků pro zahájení výroby svého vysněného stroje, vyhlédl si malou krachující tiskárnu a svůj dokonalý nápad představil majiteli tiskárny. Společně poté přeměnili prostory tiskárny v pokusnou laboratoř a po značných pokusech a zkušebních provozech byla na konci 19. století v Rotterdamu otevřena první továrna na výrobu nářezových strojů. 12. října 1898 byl stroj patentován jako VAN BERKEL a společnost VAN BERKEL PATENT zahajuje výrobu. První rok poslala továrna na holandský trh hned 76 kusů prvního modelu A, 3 kusy modelu B a 5 kusů modelu C. Následující rok jich bylo údajně již kolen 600 ks. V roce 1904 získává Van Berkel zlatou medaili na veletrhu v Nord Hansenu a tu poté obhajuje na veletrzích v Hamburgu 1907, Düsseldorfu 1908 , Lionu 1913, San Francisku 1916 a v roce 1937 v Paříži. Společnost Van Berkel dosahuje velkého úspěchu a otevírá pobočky po celém světě.

Berkel

Během první světové války firma Berkel začala s výrobou dieslových motorů, hrotových soustruhů a letounů pro holandské letectvo. Hned po válce se ovšem VAN BERKEL vrací k výrobě nářezových strojů, ale taktéž rozšiřuje výrobu o váhy a jiné strojní výrobky pro potravinářský průmysl. Ve druhé polovině 20. let vzniká patrně první automatický stroj mod. 125 ST vyráběn pro americký trh. Za 2. světové války byly některé výrobní závody společnosti VAN BERKEL zničeny nebo velmi poškozeny a tak se celá výroba opět soustředila do Rotterdamu. Velmi dobře zavedená značka, která byla vždy zárukou vysoké kvality se ovšem brzy po válce vrátila na přední místo světových výrobků a společnost brzy obnovila a zmodernizovala své bývalé provozy a továrny.

Název VAN BERKEL je i nadále používán v Itálii společností BREVETTI BERKEL, která se zaměřuje na výrobu a prodej ručních nářezových strojů. Patent na výrobu posledních vyráběných automatických strojů 834 EPB a ručních modelů 834 S a 800 byl prodán v roce 2007 holandské společnosti DEKO. V současné době se velké množství výrobců nářezových strojů koncentrovalo do severní Itálie. Žádný z nich však z hlediska kvality a věhlasu nepředčil VAN BERKLA. Historické modely nářezových strojů VAN BERKEL můžeme dnes obdivovat už jen v některých potravinářských muzeích a s nostalgií obdivovat jejich krásu, robustnost a dokonalost.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz