OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Tortilla Española

Recept na španělskou tortillu

✧ 

Tortilla Española je tradiční španělská specialita, jejímž základem jsou brambory a vejce. Podle regionu může mít spoustu druhů, někde se nedává cibule, někde se naopak přidává chorizo či treska.

Suroviny: (rozpis na větší misku)
5-6 středních brambor
0,5 l olivového oleje
1 ks menší cibule
5 vajec
sůl, pepř
Potravinářské barvivo ze šafránu El Avion

Postup:
Brambory očistíme a nakrájíme na cca 4 mm plátky, cibuli nakrájíme najemno. Obě suroviny vložíme do pánve (Ø asi 25 cm) a zalijeme olivovým olejem, aby bylo vše těsně ponořené. Pomalu pečeme téměř do měkka a poté směs scedíme (olej ještě použijeme). V míse rozšleháme vejce a dostatečně osolíme. Přidáme brambory a vše zamícháme. V případě, že by byla směs moc bledá, přidáme špetku přírodního barviva. Po promíchání se musí kolem brambor vytvořit kaše. Můžeme ochutnat a případně ještě dosolit.
Do pánve dáme asi 3 polévkové lžíce z přecezeného oleje, vlijeme bramborovou směs, vytvarujeme u okrajů a pomalu na mírném ohni pečeme. Až se zpevní spodní okraj, na pánev přiložíme naolejovaný talíř a tortillu na něj otočíme. Poté necháme tortillu sklouznout zpět do pánve a dopečeme i z druhé strany. Tortilla by měla být z venku pevná, opečená do zlatova a uvnitř zůstat vláčná, klidně i lehce tekutá.

Tortillu podáváme nakrájenou na osminky s šafránovou majonézou 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz