OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Champagne Louis Roederer Brut Premier Magnum

Kód: CH-LR-BR-MGN
3 382 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Louis Roederer Premier Brut ve velké lahvi Magnum 1,5 l a dárkové papírové krabici. Ideální dárek pro všechny milovníky Champagne.

 

předkrmy, tapashusí a kachní speciality_1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Champagne Louis Roederer Premier Brut MAGNUM 1,5 l

40 % Chardonnay, 40 % Pinot Noir, 20 % Pinot Meunier

Zraje tři roky na lahvi a poté ještě po degorzáži minimálně 6 měsíců. 

Výrazně plná vůně a svěží barva. Jemné perlení doprovází eleganci v chuti navozující pocit ročníkového Champagne. Je velice komplexní a vyvážené, jeho „suchost“ podporuje celkový svěží dojem, který lze u vín této kategorie dnes najít zcela výjimečně.

Můžeme ho servírovat jako aperitiv ve spojení s pralinkami z husích jater nebo zauzenými plátky kachních prsou s konfitovanou švestkou.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Champagne (FR)
Druh: Champagne
Obsah cukru: Brut
Odrůda: Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 1,5 l
Zrání: Metoda Champenoise
Položka byla vyprodána…

Vinařství Louis Roederer a naše nabídka vín

louis-roederer

V roce 1776 založili otec a syn Duboisovi v Reims vinařství, které později prodali Nicolasovi Schreiderovi. Od roku 1819 jej vlastní a spravuje jedna stejná rodina. Vinařství Louis Roederer je dnes jedním z posledních velkých stále nezávislých "Maison de Champagne", který vždy řídili a stále řídí skuteční odborníci.

214 hektarů vinic se rozkládají ve třech hlavních výrobních zónách v Champagne Montagne de Reims, Vallée de la Marne a Côte des Blancs. Množství hroznů z těchto vinic pokryje dvě třetiny potřeb vinařství, což umožňuje perfektní kontrolu nad výrobou šampaňského. Většina vinařů totiž musí hrozny nakupovat.

Základní osobitost šampaňského spočívá v umění scelovat vína z různých terroirs. Díky bohatosti a různorodosti svých vinic může Louis Roederer využívat obrovské palety vín pro scelování. Drží v ruce všechny trumfy pro sestavení svých cuvées. Vína se však nepoužijí hned. Některá z nic putují mezi "rezervy vinařství" do velkých dubových sudů: přijdou na řadu při scelování šampaňského Brut Premier, aby udržela neměnnost Roederer stylu, nebo poslouží jako expediční likér. Několik tisíc litrů vína vyzrává řadu let ve více než 150 velkých dubových sudech. Jsou to tzv. "rezervní vína". Představují velmi značnou a důležitou investici společnosti: finanční náklady na uskladnění, údržba dřevěných kádí, klimatizace ve skladu, neustálý dohled nad vývojem vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CHAMPAGNE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz