28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Champagne Ellner Grande Réserve Extra Brut

Kód: CH-EL-GR
977 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Aroma sušených meruněk a čerstvých květů, po chvilce se objevuje svůdná a svěží mineralita. Barva je světle zlatá, perlení jemné a dlouhotrvající.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Champagne Ellner - GRANDE RÉSERVE Extra Brut

60 % Chardonnay, 40 % Pinot noir
Alc.: 12 %
Dozáž: 4 g/l

GRANDE RÉSERVE je vyšší třídou v kategorii vín domu Charles Ellner. Dominantní odrůdou je Chardonnay, doplněné odrůdou Pinot Noir. Zrání na kalech minimálně 60 měsíců.

Barva je světle zlatá, perlení jemné a dlouhotrvající, vůně čistá, intenzivní. Dominuje aroma sušených meruněk a čerstvých květů, po chvilce se objevuje též svůdná a svěží mineralita. Ústa jsou bohatá - křídový podklad je obalen tóny třešní, mandlí a briošek. Ovocnou nasládlost vyvažuje osvěžující kyselinka. Středně plný závěr přináší náznak slanosti.

Vynikající aperitiv. Pokud jde o párování s jídlem, skvěle doprovodí jemně zauzeného lososa s hoblinami kvalitního parmezánu. Podávejte při teplotě 8 - 10 °C

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Champagne (FR)
Druh: Champagne
Obsah cukru: Extra Brut
Typ vína: Gran Reserva
Odrůda: Chardonnay, Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 0,75 l
Zrání: Metoda Champenoise
Položka byla vyprodána…

Vinařství Charles Ellner a naše nabídka vín

Maison Charles Ellner byl založen roku 1925, kdy jeho zakladatel Charles Emile Ellner nakupuje své první malé vinice. Podle rodinné legendy do té doby pracoval u nejmenovaného proslulého výrobce coby remuer, neboli setřásač kalů. Povahy byl prý nespoutané, avšak k vínu a vinicím přistupoval s neobyčejnou láskou a pokorou. Tyto vlastnosti po něm ostatně zdědili i jeho následovníci. Maison Charles Ellner je po celou dobu své existence podnikem nezávislým, rodinným.

Rodina dnes hospodaří celkem na 50 hektarech vinic, které vlastní ve všech pěti oblastech a které se tak nacházejí v rozličných terroirech. Jsou mezi nimi také parcely klasifikované jako Champagne Premier Cru i Grand Cru. Díky této rozmanitosti produkuje dům Charles Ellner širokou škálu osobitých cuvée, vyznačujících se elegancí a harmonií. Hlavní slovo má především odrůda Chardonnay, proto mají zdejší vína výraznou ovocnost a dlouhý, svěží závěr. Od roku 2001 rodina hospodaří v souladu s trvale udržitelným zemědělstvím a respektem k životnímu prostředí. Společnost nepoužívá žádná chemická hnojiva. Sklizeň je výhradně ruční, hrozny jsou lisovány ve třech nových pneumatických lisech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI CHAMPAGNE

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz