DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Champagne Ellner Carte Blanche Brut

Kód: CH-EL-CB
Novinka
790 Kč
Skladem

Carte Blanche je klasickým příkladem stylu Ellner. Jemné a elegantní šampaňské, v ústech lahodné a velmi šťavnaté. Svěží a živé víno, poměr kvalita/cena je více jak příznivý.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Charles Ellner - Champagne CARTE BLANCHE

Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier
Alc.: 12 %
Dozáž: 8 g/l

Carte Blanche je klasickým příkladem stylu Ellner. Po skončení druhotného kvašení vyzrávalo víno na kalech další tři roky.

Jemné a elegantní šampaňské upoutá jasně žlutou barvou, v nose cítíme aroma červeného rybízu, pomerančové kůry a bílého pepře. V ústech je víno lahodné a velmi šťavnaté, cítíme především červené ovoce, dále jemné nuance zralých jablek a citrusových plodů. Závěr je středně plný s příjemnou mineralitou. Velmi svěží a živé víno, poměr kvalita/cena je více jak příznivý.

Ideální především jako aperitiv, ale lze jej servírovat též k lehkým předkrmům či mořským plodům. Doporučená teplota podávání 8 - 10 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Šumivé víno
Region, země: Champagne (FR)
Druh: Champagne
Specifikace: brut
Odrůda: Chardonnay, Pinot Meunier, Pinot Noir
Objem: 0,75 l

Maison Charles Ellner byl založen roku 1925, kdy jeho zakladatel Charles Emile Ellner nakupuje své první malé vinice. Podle rodinné legendy do té doby pracoval u nejmenovaného proslulého výrobce coby remuer, neboli setřásač kalů. Povahy byl prý nespoutané, avšak k vínu a vinicím přistupoval s neobyčejnou láskou a pokorou. Tyto vlastnosti po něm ostatně zdědili i jeho následovníci. Maison Charles Ellner je po celou dobu své existence podnikem nezávislým, rodinným.

Rodina dnes hospodaří celkem na 50 hektarech vinic, které vlastní ve všech pěti oblastech a které se tak nacházejí v rozličných terroirech. Jsou mezi nimi také parcely klasifikované jako Champagne Premier Cru i Grand Cru. Díky této rozmanitosti produkuje dům Charles Ellner širokou škálu osobitých cuvée, vyznačujících se elegancí a harmonií. Hlavní slovo má především odrůda Chardonnay, proto mají zdejší vína výraznou ovocnost a dlouhý, svěží závěr. Od roku 2001 rodina hospodaří v souladu s trvale udržitelným zemědělstvím a respektem k životnímu prostředí. Společnost nepoužívá žádná chemická hnojiva. Sklizeň je výhradně ruční, hrozny jsou lisovány ve třech nových pneumatických lisech.

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz