OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Versos Joven

Kód: VER-JOV
180 Kč
Skladem

Mladé červené víno z odrůdy Mencía. Svěží a energické, dominující intenzivní tóny zralého divokého ovoce, typického pro oblast Bierzo. 266,-

Detailní informace

Detailní popis produktu

Versos Joven

100% Mencía

Vinice byly vysázeny před 90 lety na hlinitopísčitých půdách ve výšce 400 - 600 m nad mořem. Sklizeň hroznů probíhá ručně do 15kg boxů a poté hrozny podléhají dvojímu třídění. Po maceraci v nerezových tancích probíhá fermentace při kontrolované teplotě po dobu 7 - 10 dnů. Poté víno odpočívá a po degustaci a rozhodnutí enologa je lahvováno.

Tmavě červená barva s fialovým ráfkem ukazuje na mládí tohoto vína. Je elegantní a svěží na nose, kde dominují intenzivní tóny zralého divokého ovoce, typického pro oblast Bierzo. Příjemné a plné v ústech s jemným tříslem, dobře strukturované. Dlouhá ovocná dochuť.

 

decanter gold - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Joven
Ročník: 2018
Odrůda: Mencía
Objem: 0,75 l
Zrání: Nerezový tank

Vinařství Estévez a naše nabídka vín

bodegas-esteves

Bodegas Estévez sídlí ve Valtuille de Abajo, vinařské oblasti Bierzo DO. V současné době se o vinařství stará poslední generace, 4 děti Helia Estéveze. Vinařství působí na šesti hektarech stoletých vinic, které byly vysazeny na jílovitých půdách v nadmořské výšce minimálně 500 m. Rodina pracuje na základě regenerativního zemědělství s respektem k životnímu prostředí. Hrozny přichází do vinařství vždy perfektně zdravé a i tak podléhají přísné selekci. Vinifikace probíhá s pečlivou kontrolou a respektuje charakter každé vinice.

Versos

"ESTÉVEZ BODEGAS Y VIÑEDOS je příběhem cesty a návratu."

Vznik vinařství je sentimentální investicí do místa Valtuille de Abajo ve vinařském regionu Bierzo. Současně však je také návratem do rodného místa rodiny Estévez a péčí o toto rodinné dědictví:
HISTORICKÉ - vinice, které praděda Ramón postupně nakoupil za peníze, které vydělal v Brazílii
INTELEKTUÁLNÍ - osvobozenecké články, které napsal děda Antonio před svým exilem do Mexica kvůli občanské válce
RODINNÉ - emoce, které Helios. syn Antonia, pociťuje v Mexiku, když píše poezii (versos = verše) inspirovanou jeho milovaným Bierzem, nebo když konečně zase vidí své město Valtuille.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz