28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Versos Cepas Centenarias

Kód: VER-CC
259 Kč
Skladem

Mencía ze starých vinic, vysázených před více jak 90 lety. Chuť je dobře strukturovaná, plná s tóny jak ovoce, tak dřeva díky zrání na barikovém sudu. 403,-

Detailní informace

Detailní popis produktu

Versos Cepas Centenarias

100% Mencía

Vinice byly vysázeny před 90 lety na hlinitopísčitých půdách ve výšce 400 - 600 m nad mořem. Omezená produkce 12.000 lahví. Sklizeň hroznů probíhá ručně do 15kg boxů a poté hrozny podléhají dvojímu třídění. Po maceraci v nerezových tancích probíhá fermentace při teplotě 18-21°C po dobu 7 - 10 dnů. K finálnímu zrání se víno přemístí do francouzských dubových barikových sudů, kde se nechá po dobu alespoň 4 měsíců. Poté víno odpočívá a po degustaci a rozhodnutí enologa je lahvováno.

Intenzivní, třešňově červená barva s fialovým ráfkem. Čisté a jasné. Na nose intenzivní s tóny zralého červeného ovoce v kombinaci s mineralitou a balsamicem. Chuť je dobře strukturovaná, plná s tóny jak ovoce, tak dřeva díky zrání na bariku. Skvěle pitelné s dlouhou dochutí.

decanter silver - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2017
Odrůda: Mencía
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Estévez a naše nabídka vín

bodegas-esteves

Bodegas Estévez sídlí ve Valtuille de Abajo, vinařské oblasti Bierzo DO. V současné době se o vinařství stará poslední generace, 4 děti Helia Estéveze. Vinařství působí na šesti hektarech stoletých vinic, které byly vysazeny na jílovitých půdách v nadmořské výšce minimálně 500 m. Rodina pracuje na základě regenerativního zemědělství s respektem k životnímu prostředí. Hrozny přichází do vinařství vždy perfektně zdravé a i tak podléhají přísné selekci. Vinifikace probíhá s pečlivou kontrolou a respektuje charakter každé vinice.

Versos

"ESTÉVEZ BODEGAS Y VIÑEDOS je příběhem cesty a návratu."

Vznik vinařství je sentimentální investicí do místa Valtuille de Abajo ve vinařském regionu Bierzo. Současně však je také návratem do rodného místa rodiny Estévez a péčí o toto rodinné dědictví:
HISTORICKÉ - vinice, které praděda Ramón postupně nakoupil za peníze, které vydělal v Brazílii
INTELEKTUÁLNÍ - osvobozenecké články, které napsal děda Antonio před svým exilem do Mexica kvůli občanské válce
RODINNÉ - emoce, které Helios. syn Antonia, pociťuje v Mexiku, když píše poezii (versos = verše) inspirovanou jeho milovaným Bierzem, nebo když konečně zase vidí své město Valtuille.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz