OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Versos 15 meses

Kód: VER-15M
609 Kč
Skladem

V chuti dobře integrované tóny dřeva, zralého ovoce, vanilky a balsamika. Sladké taniny a velmi dlouhá dochuť. Skvělá aromatická komplexnost.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Versos 15 Meses

100% Mencía

Vinice byly vysázeny před 90 lety na hlinitopísčitých půdách ve výšce 500 - 600 m nad mořem. Limitovaná produkce 5300 lahví. Sklizeň hroznů probíhá ručně do 15kg boxů a poté speciálně vybrané hrozny podléhají dvojímu třídění. Dále probíhá odstopkování a lehké rozmačkání hroznů. Následuje macerace po dobu asi 5 dnů ve francouzských dubových sudech. Jakmile se dokončí malolaktická fermentace, víno se přemístí k finálnímu zrání do nových francouzských dubových bariků na dobu alespoň 15 měsíců. Poté ještě leží na lahvi (minimálně 9 měsíců), dokud nedosáhne ideální kondice na pití.

Hluboká, intenzivní třešňově červená barva. Skvělá aromatická komplexnost, ve vůni se objevuje zralé červené a černé ovoce a v závěru lékořice. V chuti dobře integrované tóny dřeva, zralého ovoce, vanilky a balsamica. Sladké taniny a velmi dlouhá dochuť.

decanter gold - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Bierzo (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2017
Odrůda: Mencía
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Estévez a naše nabídka vín

bodegas-esteves

Bodegas Estévez sídlí ve Valtuille de Abajo, vinařské oblasti Bierzo DO. V současné době se o vinařství stará poslední generace, 4 děti Helia Estéveze. Vinařství působí na šesti hektarech stoletých vinic, které byly vysazeny na jílovitých půdách v nadmořské výšce minimálně 500 m. Rodina pracuje na základě regenerativního zemědělství s respektem k životnímu prostředí. Hrozny přichází do vinařství vždy perfektně zdravé a i tak podléhají přísné selekci. Vinifikace probíhá s pečlivou kontrolou a respektuje charakter každé vinice.

Versos

"ESTÉVEZ BODEGAS Y VIÑEDOS je příběhem cesty a návratu."

Vznik vinařství je sentimentální investicí do místa Valtuille de Abajo ve vinařském regionu Bierzo. Současně však je také návratem do rodného místa rodiny Estévez a péčí o toto rodinné dědictví:
HISTORICKÉ - vinice, které praděda Ramón postupně nakoupil za peníze, které vydělal v Brazílii
INTELEKTUÁLNÍ - osvobozenecké články, které napsal děda Antonio před svým exilem do Mexica kvůli občanské válce
RODINNÉ - emoce, které Helios. syn Antonia, pociťuje v Mexiku, když píše poezii (versos = verše) inspirovanou jeho milovaným Bierzem, nebo když konečně zase vidí své město Valtuille.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI BIERZO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz