DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Ternero Selección Crianza

Kód: HT-CRI-S
531 Kč
Skladem

Speciální selekce z hroznů z vinice těsně obklopující vinařství Hacienda El Ternero. Tato elegantní Crianza zrála 14 měsíců na francouzských barikových sudech, má plné tělo a dlouhou dochuť.

 

jehněčí maso_1sýry s bílou plísnívepřové

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero Crianza SELECCIÓN

100% Tempranillo
Alc.: 13,5%

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru. Speciální selekce z hroznů z vinice těsně obklopující vinařství. Víno zrálo 14 měsíců ve francouzských dubových barikových sudech a poté ještě leželo minimálně rok na lahvi.

Intenzivní rubínově červená barva s fialovým ráfkem. Květinové aroma s tóny červeného ovoce po nadechnutí ve skleničce. Na patře hladké s balsamicovým nádechem a vyváženou kyselinkou. Plné tělo a dlouhá perzistence.

Hodí se tradičním španělským pokrmům z pece (jehněčí, selečí), či sýrům s bílou plísní. Doporučená teplota podávání 14-15 °C.

 

MUNDUS GOLD   penin 91   suckling 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2014
Odrůda: Tempranillo (Tinto Fino)
Objem: 0,75 l

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz