OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ternero Selección Crianza

Kód: HT-CRI-S
531 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Květinové aroma s tóny červeného ovoce. Na patře hladké s balsamikovým nádechem a vyváženou kyselinkou. Plné tělo a dlouhá dochuť.

 

jehněčí maso_1sýry s bílou plísnívepřové

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero Crianza SELECCIÓN

100% Tempranillo
Alc.: 13,5%

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru. Speciální selekce z hroznů z vinice těsně obklopující vinařství. Víno zrálo 14 měsíců ve francouzských dubových barikových sudech a poté ještě leželo minimálně rok na lahvi.

Intenzivní rubínově červená barva s fialovým ráfkem. Květinové aroma s tóny červeného ovoce po nadechnutí ve skleničce. Na patře hladké s balsamicovým nádechem a vyváženou kyselinkou. Plné tělo a dlouhá perzistence.

Hodí se tradičním španělským pokrmům z pece (jehněčí, selečí), či sýrům s bílou plísní. Doporučená teplota podávání 14-15 °C.

 

MUNDUS GOLD   penin 91   suckling 90

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2013
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz