OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Ternero Gran Reserva Magnum

Kód: HT-GRES
3 554 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Unikátní Gran Reserva, která pochází z vinic 650 metrů nad mořem. Zrála dlouhých 28 měsíců na francouzských barikových sudech. Pouze 294 lahví.

 

jehněčí maso_1hovězí masodezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Hacienda el Ternero - Gran Reserva Magnum 1,5 l

90% Tempranillo, 5% Mazuelo 5% Viura

Víno vyráběné ve velmi omezeném množství a jen ve výjimečných ročnících. Na trh bylo v tomto ročníku uvedeno pouze 294 lahví a vyrábí se pouze ve formátu Magnum 1,5 l.

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Ruční sklizeň a následná pečlivá selekce hroznů. Malolaktická fermentace se provádí v nových a druhým rokem použitých barikových sudech z francouzského dubu. Proces zrání trvá ve stejných sudech po dobu dlouhých 28 měsíců. Poté odpočívá do celkových 5 let v lahvi.

Má sytou, třešňově červenou barvu. Ve vůni převládají tóny lesních plodů, jako jsou ostružiny a borůvky. Všechny tyto ovocné vůně se krásně mísí s kořenitými a vanilkovými tóny pocházející z procesu zrání ve dřevě. V ústech je stále svěží a krásně zakulacené, připomíná chuť černého ovoce, lékořice a divokých plodů.
Hodí se k jehněčímu z pece, dušeným masům a veškerým tradičním španělským domácím jídlům. Doporučená teplota podávání 18 – 19 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2010
Odrůda: Cariñena (Mazuelo), Tempranillo, Viura (Macabeo)
Objem: 1,5 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Hacienda el Ternero a naše nabídka vín

hacienda-el-ternero

Historie usedlosti Hacienda el Ternero sahá až do roku 1077, kdy sídlo patřilo klášteru Santa María de Herrera. Skupina budov chráněná pohořím Obarenes byla užívána jako klášter, vojenská základna, škola, nemocnice pro poutníky na cestě Camino de Santiago a kaple, která slouží dodnes jako otevřené přístřeší svatého patrona Virgen de la Pera.

Hacienda el ternero

Vinařství Hacienda El Ternero vlastní svoje unikátní vinice na jednom z nejvyšších míst v oblasti Rioja (650 m). Vinice jsou obklopeny jehličnatým lesem kde převládají borovice pinie a díky tomuto speciálnímu mikroklima, jejich stáří a orientaci k polednímu slunci jsou zdrojem velmi kvalitních hroznů a vín jedinečného charakteru.

Srdcem usedlosti je vinařství, kamenná budova ze 17., 18. a 19. století, kde se vína vyrábí téměř „ručně“. To vínům dává pozornost, kterou si zaslouží. Mezi stěnami bývalého kláštera pak vína pokojně odpočívají ve francouzských dubových sudech.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz