28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Pinna Fidelis Roble Double magnum

Kód: PF-ROB-DMG
Značka: Pinna Fidelis
1 829 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno se zakulaceným tříslem a dobře vyváženou kyselinkou. Varianta ve velké 3 L lahvi v dřevěné krabici je perfektní dárek pro milovníka červených vín.

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinna Fidelis ROBLE Double Magnum 3 L

100% Tinta del País (Tempranillo)
Alc.: 14 %

Hrozny pochází pouze z vlastních vinic. Jsou pečlivě kontrolované a díky ručnímu sběru je zajištěno, že jsou sklizeny až v momentě jejich optimální zralosti. Macerace probíhá 25 dnů a poté započíná proces staření. Toto víno zraje 4 měsíce v sudech z amerického a francouzského dubu (z prvního až třetího použití).

Čistá a jasná, velmi tmavá třešňově červená barva s fialovým ráfkem. Na nose vyniká čerstvé červené bobulovité ovoce (jahody, maliny, červený rybíz), v kombinaci se dřevem a balsamikovými tóny. V ústech je ovocné, se zakulaceným tříslem a dobře vyváženou kyselinkou. Jednoduché a příjemné na každodenní pití.

Doporučujeme podávat při teplotě 18°C. Hodí se k tapas, španělským embutidos (jamón, chorzio, salchichón), či tradičním španělským dušeným pokrmům.

penin 89

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Roble
Ročník: 2020
Odrůda: Tempranillo
Objem: 3 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Pinna Fidelis a naše nabídka vín

pinna-fidelis

Název vinařství Pinna Fidelis vznikl jako pocta městu Peñafiel, kde bylo vinařství v roce 2001 založeno. Nachází se v srdci vinařské oblasti Ribera del Duero.

Tradiční metody pěstování a výroby vína, které se předávají z generace na generaci více než 100 let, jsou silně spjaty s odrůdou Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis, nejen díky modernímu zázemí a podpoře vinařské turistiky, oslovuje milovníky vín vynikající kvality a delikátní chuti. Svoje know-how už 20 let buduje stejný tým lidí, kteří byli u vzniku vinařství a poskytují tak pevný základ, který se snaží den ode dne zlepšovat.

Pinna Fidelis

Vinice se nacházejí na úzkém pruhu, asi 5-6 km širokém, probíhajícím strmě k řece Duero asi 15 km. Společným znakem všech vinic je půda chudá na živiny, pouze s vysokým obsahem vápence. Jiné plodiny by tyto podmínky nepřežily, avšak vinné révě se díky svým kořenům daří přežít i roky velkého sucha. Nízké polohy vinic jsou pokryty oblázky a pískem, ve vyšších polohách se objevují různorodé půdy s obsahem jílu, či hrubého vápenitého štěrku.

Filozofií výroby všech vín Pinna Fidelis je převzetí jedinečných rysů terroir (podnebí, krajina, půda) a jejich přeměny na vína, která jsou nejen velmi strukturovaná, ale také jemná, elegantní a s velkým potenciálem.

Hrozny se sklízí ručně a před macerací prochází přísným procesem třídění. Staření probíhá v místnosti s výběrem kvalitních amerických a francouzských barikových sudů. Právě zde získají vína svoji výjimečnou osobnost, která je charakteristickým znakem pro vína Pinna Fidelis.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz