PRODEJNA OTEVŘENA PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Pinna Fidelis Reserva

Kód: PF-RES
Značka: Pinna Fidelis
779 Kč
Skladem

hovězí maozvěřina

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinna Fidelis RESERVA 100% Tinta del País (Tempranillo) Alc.: 14,5% Výběr nejlepších hroznů pochází pouze z vlastních vinic. Jsou pečlivě kontrolované a díky ručnímu sběru je zajištěno, že jsou sklizeny až v momentě jejich optimální zralosti. Produkce vinohradu pro víno Reserva je velmi nízká, nikdy nepřesahuje 3000 kg z hektaru. Získané hrozny pak nejvíce odráží charakter daného terroir. Macerace probíhá alespoň 35 dnů. Toto víno je poté stařeno ve vybraných sudech z francouzského dubu po dobu alespoň 18 měsíců. V průběhu zrání také probíhá pravidelná batonáž a přečerpávání. Velmi tmavá, třešňová barva se zářivými granátovými odlesky. Po nadechnutí ve skleničce ucítíme tóny černého ovoce (rybíz, ostružina), dále kompotované ovoce, kakao, čokoládu a kořeněné tóny hřebíčku a toastovinky. V ústech tělnaté, krásně zakulacené se sladkou tříslovinou. Víno s velkým potenciálem. Doporučujeme podávat při teplotě 18°C. Hodí se k červenému masu a vysoké zvěřině.

penin 91   decanter gold - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2016
Odrůda: Tempranillo (Tinto Fino)
Objem: 0,75 l

pinna-fidelis

Název vinařství Pinna Fidelis vznikl jako pocta městu Peñafiel, kde bylo vinařství v roce 2001 založeno. Nachází se v srdci vinařské oblasti Ribera del Duero.

Tradiční metody pěstování a výroby vína, které se předávají z generace na generaci více než 100 let, jsou silně spjaty s odrůdou Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis, nejen díky modernímu zázemí a podpoře vinařské turistiky, oslovuje milovníky vín vynikající kvality a delikátní chuti. Svoje know-how už 20 let buduje stejný tým lidí, kteří byli u vzniku vinařství a poskytují tak pevný základ, který se snaží den ode dne zlepšovat.

Pinna Fidelis

Vinice se nacházejí na úzkém pruhu, asi 5-6 km širokém, probíhajícím strmě k řece Duero asi 15 km. Společným znakem všech vinic je půda chudá na živiny, pouze s vysokým obsahem vápence. Jiné plodiny by tyto podmínky nepřežily, avšak vinné révě se díky svým kořenům daří přežít i roky velkého sucha. Nízké polohy vinic jsou pokryty oblázky a pískem, ve vyšších polohách se objevují různorodé půdy s obsahem jílu, či hrubého vápenitého štěrku.

Filozofií výroby všech vín Pinna Fidelis je převzetí jedinečných rysů terroir (podnebí, krajina, půda) a jejich přeměny na vína, která jsou nejen velmi strukturovaná, ale také jemná, elegantní a s velkým potenciálem.

Hrozny se sklízí ručně a před macerací prochází přísným procesem třídění. Staření probíhá v místnosti s výběrem kvalitních amerických a francouzských barikových sudů. Právě zde získají vína svoji výjimečnou osobnost, která je charakteristickým znakem pro vína Pinna Fidelis.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz