28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Pinna Fidelis Crianza

Kód: PF-CRI
Akce
Značka: Pinna Fidelis
400 Kč
Skladem

Plné a elegantního víno, které odráží terroir a styl vín Pinna Fidelis. Zrálo v nových barikových sudech po dobu alespoň 15 měsíců. 548,-

 

vepřovéjehněčí maso_1hovězí maso

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pinna Fidelis CRIANZA

100% Tinta del País (Tempranillo)
Alc.: 14,5%

Hrozny pochází pouze z vlastních vinic. Jsou pečlivě kontrolované a díky ručnímu sběru je zajištěno, že jsou sklizeny až v momentě jejich optimální zralosti. Macerace probíhá alespoň 30 dnů pro dosažení plného potenciálu silného a elegantního vína, které bude odrážet terroir a styl vín Pinna Fidelis. Toto víno je poté stařeno v nových sudech z francouzského dubu po dobu alespoň 15 měsíců.

Sytě třešňově červená barva s fialovým ráfkem. Na nose tóny černých a červených bobulí (maliny, rybíz, ostružiny) hřebíčku, vanilky a lehké tóny cedrového dřeva. V ústech tělnaté, s dobrou strukturou a příjemným tříslem. Má dlouhou, lahodnou dochuť která vás nutí k dalšímu pití.

Doporučujeme podávat při teplotě 18°C. Hodí se k pokrmům z grilu a vepřové či jehněčí pečeni.

penin 90   timatkin 89

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Pinna Fidelis a naše nabídka vín

pinna-fidelis

Název vinařství Pinna Fidelis vznikl jako pocta městu Peñafiel, kde bylo vinařství v roce 2001 založeno. Nachází se v srdci vinařské oblasti Ribera del Duero.

Tradiční metody pěstování a výroby vína, které se předávají z generace na generaci více než 100 let, jsou silně spjaty s odrůdou Tinta del País (klon Tempranillo). Vinařství Pinna Fidelis, nejen díky modernímu zázemí a podpoře vinařské turistiky, oslovuje milovníky vín vynikající kvality a delikátní chuti. Svoje know-how už 20 let buduje stejný tým lidí, kteří byli u vzniku vinařství a poskytují tak pevný základ, který se snaží den ode dne zlepšovat.

Pinna Fidelis

Vinice se nacházejí na úzkém pruhu, asi 5-6 km širokém, probíhajícím strmě k řece Duero asi 15 km. Společným znakem všech vinic je půda chudá na živiny, pouze s vysokým obsahem vápence. Jiné plodiny by tyto podmínky nepřežily, avšak vinné révě se díky svým kořenům daří přežít i roky velkého sucha. Nízké polohy vinic jsou pokryty oblázky a pískem, ve vyšších polohách se objevují různorodé půdy s obsahem jílu, či hrubého vápenitého štěrku.

Filozofií výroby všech vín Pinna Fidelis je převzetí jedinečných rysů terroir (podnebí, krajina, půda) a jejich přeměny na vína, která jsou nejen velmi strukturovaná, ale také jemná, elegantní a s velkým potenciálem.

Hrozny se sklízí ručně a před macerací prochází přísným procesem třídění. Staření probíhá v místnosti s výběrem kvalitních amerických a francouzských barikových sudů. Právě zde získají vína svoji výjimečnou osobnost, která je charakteristickým znakem pro vína Pinna Fidelis.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz