OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Onerom Syrah

Kód: ON-SY
Akce
Značka: Onerom
242 Kč
Skladem

Na nose zralé červené a černé ovoce a tóny koření. V ústech velmi ovocné, s dobře vyváženou kyselinkou a dlouhým koncem.
AKCE 25%! (PŮV. CENA 322,-)

 

hovězí masozvěřinahoubyzrající (aromatické) sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Onerom Syrah - AKCE 25%! (PŮV. CENA 322,-)

100% Syrah
Alc.: 15 %

Vinice se nachází v údolí Valle del Carche (Murcía), ve výšce 800 m nad mořem. Jedná se o rozlehlou vinici, kde je réva pěstovaná systémem goblet (samostatné keře). Místní vápencové půdy mají dobrý obsah vody a střední propustnost. To umožňuje vinné révě přežít v podmínkách dlouhodobého sucha a dobře využít dostupnou vodu. I tak je ale půda stále chudá na organickou hmotu.

Klima je zde suché, kontinentální ovlivněné středozemním mořem, s velmi horkými léty (teploty zde dosahují až 39 °C) a chladnými zimami, až do -10°C. Srážky jsou zde velmi vzácné a koncentrují se na jaře a na podzim.

Ruční sklizeň zaručuje primární selekci hroznů hned ve vinici. Vinifikace probíhá za pomocí gravitační metody. Víno zraje 12 měsíců v nových barikových sudech z francouzského dubu.

Sytě červená barva s fialovým ráfkem. Na nose ucítíme zralé červené a černé ovoce. Dále se zde objevují charakteristické odrůdové tóny koření, které se perfektně snoubí s tóny dřeva a spáleninky, které poskytlo zrání ve francouzském dubovém sudu. V ústech velmi ovocné, s dobře vyváženou kyselinkou a dlouhým koncem.

Hodí se k hovězímu masu, zvěřině, černým olivám, pokrmům ochuceným provensálským kořením, grilovanému lilku, pokrmům z hub a aromatickým sýrům typu Roquefort nebo Ementál. Doporučená teplota podávání je 16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Murcia (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2019
Odrůda: Syrah
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Onerom a naše nabídka vín

bodegas-onerom-logo

Bodegas Onerom je vinařství, které vzniklo s cílem spojit ta nejlepší vína z jihovýchodu Španělska a ukázat potenciál a rozmanitost regionu ve vybraných odrůdách vinné révy. Výroba se nachází ve městě Murcía, ve středu jihovýchodního Španělska, kde se potkávají vinice různých charakteristik.

Onerom

Vinice, ze kterých vína pochází byly pečlivě vybírány s ohledem na nezbytné vlastnosti a potřeby každé odrůdy, aby se mohl rozvinout jejich nejlepší potenciál a vynikla osobnost každé odrůdy. Vinařství pracuje s odrůdami Monastrell, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Chardonnay a Verdejo. Výsledkem je tedy 6 vín, 6 různých odrůd, 6 různých vinic a 6 různých osobností – tato myšlenka také propojuje víno s designem lahví se 6 tvářemi.

(Pozn.: Vinařství se tedy neřadí do žádné denominace DO, jelikož se vinice nachází v různých regionech - Murcía a Castilla La Mancha)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz