OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Onerom Monastrell

Kód: ON-MO
Akce
Značka: Onerom
242 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Toto víno odráží charakteristické znaky odrůdy Monastrell, osobité silné a moderní víno. V ústech široké, komplexní a dobře strukturované.
AKCE 25%! (PŮV. CENA 322,-)

 

zelenina, salátyzvěřinahovězí masovyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Onerom Monastrell - AKCE 25%! (PŮV. CENA 322,-)

100% Monastrell
Alc.: 15 % obj.

Toto víno odráží charakteristické znaky odrůdy Monastrell, osobité silné a moderní víno.

Vinice se nachází v Ontur, nedaleko Albacete, v nadmořské výšce 750 m. Klima je zde suché, kontinentální ovlivněné středozemním mořem, s velmi horkými léty (teploty zde dosahují až 39 °C) a chladnými zimami, až do -10°C. Srážky jsou zde velmi vzácné a koncentrují se na jaře a na podzim.
Vinice jsou vysázeny na vápenité půdě s kameny na povrchu. Tato chudá půda způsobuje u révy nižší výnos, ovšem dobrou kvalitu hroznů.

Ruční sklizeň zaručuje primární selekci hroznů hned ve vinici. Tradiční vinifikace probíhá v otevřených nerezových tancích s předfermentační macerací. Finální zrání probíhá 12 měsíců na barikových sudech z francouzského dubu.

Velmi intenzivní rubínově červená barva. Vysoká aromatická intenzita s tóny zralého ovoce, které se dobře pojí s tóny toastovinky, vanilky, koření a dřeva. V ústech široké, komplexní a dobře strukturované. Dlouhá dochuť se sladkým zakulaceným tříslem.

Hodí se ke grilovanému masu a zelenině, zvěřině, či ovčímu sýru Manchego. Doporučená teplota podávání je 16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Castilla La Mancha (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2019
Odrůda: Monastrell
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Onerom a naše nabídka vín

bodegas-onerom-logo

Bodegas Onerom je vinařství, které vzniklo s cílem spojit ta nejlepší vína z jihovýchodu Španělska a ukázat potenciál a rozmanitost regionu ve vybraných odrůdách vinné révy. Výroba se nachází ve městě Murcía, ve středu jihovýchodního Španělska, kde se potkávají vinice různých charakteristik.

Onerom

Vinice, ze kterých vína pochází byly pečlivě vybírány s ohledem na nezbytné vlastnosti a potřeby každé odrůdy, aby se mohl rozvinout jejich nejlepší potenciál a vynikla osobnost každé odrůdy. Vinařství pracuje s odrůdami Monastrell, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Chardonnay a Verdejo. Výsledkem je tedy 6 vín, 6 různých odrůd, 6 různých vinic a 6 různých osobností – tato myšlenka také propojuje víno s designem lahví se 6 tvářemi.

(Pozn.: Vinařství se tedy neřadí do žádné denominace DO, jelikož se vinice nachází v různých regionech - Murcía a Castilla La Mancha)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz