OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Onerom Merlot

Kód: ON-ME
Akce
Značka: Onerom
242 Kč
Skladem

Toto víno odráží skutečnou osobnost odrůdy Merlot, elegantní a snové víno zosobněné v lahvi. Plné a živé víno, dobře strukturované a vyvážené.
AKCE 25%! (PŮV. CENA 322,-)

 

drůbežzelenina, salátyvyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Onerom Merlot - AKCE 25%! (PŮV. CENA 322,-)

100% Merlot
Alc.: 14,5 %

Toto víno odráží skutečnou osobnost odrůdy Merlot, elegantní a snové víno zosobněné v lahvi.

Vinice se nachází v na severu vrchoviny oblasti Murcía, v nadmořské výšce 900 m. Výška vinice a orientace svahu na sever umožňuje odrůdě Merlot dozrávat pomalým, citlivým způsobem. Hrozny totiž nejsou nadměrně vystavovány slunci. Klima je zde suché, kontinentální ovlivněné středozemním mořem, s velmi horkými léty (teploty zde dosahují až 39 °C) a chladnými zimami, až do -10°C. Srážky jsou zde velmi vzácné a koncentrují se na jaře a na podzim. Půda je zde velmi chudá na organickou hmotu, s průměrným pH 8 a nízkým obsahem dusíku. Tyto parametry sice velmi omezují vitalitu vinic a takto stresovaná réva plodí menší množství hroznů, ty jsou ale naopak kvalitní a vína z nich velmi koncentrovaná.

Ruční sklizeň zaručuje primární selekci hroznů hned ve vinici. Fermentace probíhá v nerezových tancích při kontrolované teplotě 28 °C s postfermentační macerací po dobu tří týdnů. Finální zrání probíhá 12 měsíců na barikových sudech z francouzského dubu.

Víno rubínově červené barvy s lehkým cihlovým odstínem. Na nose ucítíme zralé červené a černé ovoce, bylinné tóny a koření. Plné a živé víno, dobře strukturované a vyvážené. Dlouhá dochuť.

Hodí se k jemným steakům, jako je Filet Mignon, grilované drůbeži, pečené zelenině (ratatouille) a vyzrálým sýrům. Doporučená teplota podávání je 16 °C.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Murcia (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2019
Odrůda: Merlot
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Onerom a naše nabídka vín

bodegas-onerom-logo

Bodegas Onerom je vinařství, které vzniklo s cílem spojit ta nejlepší vína z jihovýchodu Španělska a ukázat potenciál a rozmanitost regionu ve vybraných odrůdách vinné révy. Výroba se nachází ve městě Murcía, ve středu jihovýchodního Španělska, kde se potkávají vinice různých charakteristik.

Onerom

Vinice, ze kterých vína pochází byly pečlivě vybírány s ohledem na nezbytné vlastnosti a potřeby každé odrůdy, aby se mohl rozvinout jejich nejlepší potenciál a vynikla osobnost každé odrůdy. Vinařství pracuje s odrůdami Monastrell, Cabernet Sauvignon, Syrah, Merlot, Chardonnay a Verdejo. Výsledkem je tedy 6 vín, 6 různých odrůd, 6 různých vinic a 6 různých osobností – tato myšlenka také propojuje víno s designem lahví se 6 tvářemi.

(Pozn.: Vinařství se tedy neřadí do žádné denominace DO, jelikož se vinice nachází v různých regionech - Murcía a Castilla La Mancha)

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz