OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

La Rioja Alta Viña Arana Gran Reserva

Kód: RA-LRA-ARGR
Značka: La Rioja Alta
1 208 Kč
Skladem

Rafinovaná Gran Reserva nového stylu. Svěžest, intenzita a velký potenciál k archivaci. Víno zrálo 36 měsíců v amerických barikových sudech vlastní výroby.

 

hovězí masojehněčí maso_1zvěřinadezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

La Rioja Alta – Viña Arana Gran Reserva

94% Tempranillo + 6% Graciano
Alc.: 13,5 %

Hrozny odrůdy Tempranillo pochází z vinic Las Cuevas, El Palo a Las Monjas v Rodeznu. Hrozny odrůdy Graciano z panství Montecillo ve Fuenmayoru pak byly sklizeny o 20 dní později. Hrozny se sbírají ručně a jsou převáženy ve chlazených vozech do vinařství v nejlepší kondici. Alkoholická fermentace probíhá v nerezových tancích po dobu 19 dnů. Po výběru šarží následovala malolaktická fermentace a víno bylo přemístěno do čtyři a půl roku starých amerických barikových sudů vlastní výroby, kde zrálo 36 měsíců. Během tohoto zrání bylo víno 8x přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (trasiega), aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace.

Čistá, středně hluboká červená barva v odstínu granátového jablka s nachovým ráfkem. Intenzivní vůně s nápadnými tóny rybízu, malin, ostružin a zralých švestek, které vytvářejí komplexní buket spolu s vanilkou, hřebíčkem, karamelem a brioškou. Plné víno s typickou osobitostí značky La Rioja Alta. Živé a přátelské na patře, dobře vyvážené s lahodnými sladkými taniny. Dlouhé zrání tohoto vína nás odměňuje velkou komplexností a typickou elegancí pro Gran Reservu. Vhodné k pití hned, ale má ještě dlouhý život před sebou.

Hodí se k široké škále masa, dušeným tradičním pokrmům, masu a rybám z pece či čokoládovým dezertům s lesním ovocem. Avšak je dokonalé i k samostatnému pití. Doporučená teplota podávání je 15 – 18°C.

timatkin 94  suckling 95   penin 95   decanter gold - 80

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Gran Reserva
Ročník: 2014
Odrůda: Graciano, Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství La Rioja Alta a naše nabídka vín

la-rioja-alta

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v Haru v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 letou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. První víno, které vytvořil francouz Monsieur Vigier (první enolog vinařství), byla Reserva 1890 (předchůdce dnešní Gran Reservy 890). Tato Gran Reserva 890 byla v roce 2019 vyhlášena jako 4. nejlepší víno na světě podle kritiků magazínu Wine Spectator. 

Vinařství patřící do Grupo La Rioja Alta: La Rioja Alta, Torre de OñaLagar de Cervera a Áster

La Rioja Alta2

Vinařství La Rioja Alta (Bodega v Rioja Alta) má 500 ha vinic starých 30 - 60 let. Všechny hrozny pochází z vlastní produkce. Řízená výroba a optimální výnos 5 000 kg/ha. Hlavní pěstovanou odrůdou je Tempranillo, následují Garnacha, Graciano a Mazuelo. Hrozny jsou sklízeny ručně a přepravovány do vinařství chlazenými vozy. Poté se provádí jejich velmi pečlivé optické třídění. Při výrobě vína se spojují nejmodernější technologie spolu s tradičními metodami staření. Na zrání vín používají barikové sudy z amerického dubu, které si sami vyrábí. Dubové dřevo na tyto sudy je dováženo z USA a suší se na vzduchu po dobu 2 let. Všechna vína jsou každých 6 měsíců přečerpávána ručně pomocí tradiční gravitační metody (trasiega) aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace.

 

 Historie

  • Roku 1904 Don Alfredo Ardanza, jeden ze zakladatelů La Rioja Alta a majitel vinařství Ardanza, navrhl spojení obou společností. Na počest této události vyrobili Reservu 1904, ze které se nakonec stala dnešní Gran Reserva 904.
  • Roku 1941 byl původní název Sociedad Vinícola de La Rioja Alta přejmenován na nový, který přetrvává dodnes: La Rioja Alta, S.A.
    28. září 1942 zaregistrovali značku, která tomuto vinařství přinesla největší slávu a renomé: Viña Ardanza. Další z významných značek,
  • Viña Arana byla uvedena na trh roku 1974 a Viña Alberdi roku 1978
  • V roce 1988 si vybrali místo O Rosal (Pontevedra) k usazení v Galicii a prozkoumání nových vinařských možností. Získali tradiční vinařství Fernández Cervera Hermanos S.L. a změnili starý název na Lagar de Fornelos, SA. Jako poctu zakladatelům tohoto vinařství, které respektovali, dnes používají značku Lagar de Cervera.
  • V roce 1990 oslavili stoleté výročí výsadbou prvních vinic v oblasti Ribera del Duero a založením nového vinařství Áster, jehož bodega byla postavena později v roce 2000.
  • Roku 1995 získali vinařství Torre de Oña v Páganos, Rioja Alavesa. Koupě zahrnovala vinařství, honosné sídlo, svatyni a 45 hektarů vinic. První víno bylo Barón de Oña Reserva 1989.
  • Následujícího roku vybudovali v obci Labastida nový vinný sklep vybavený nejmodernější technologií, což jim umožnilo výrazné zvýšení kvality vín. Od té doby získali významná ocenění za svá vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz