OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

La Rioja Alta Viña Alberdi Reserva

Kód: RA-LRA-ALR
Značka: La Rioja Alta
648 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

V ústech je jemné, středně plné a velmi dobře vyvážené. Svěží, ovocné a živé víno s jemnými taniny a harmonickým závěrem s chutí jahodové marmelády.

 

předkrmy, tapashovězí masorybyvyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

La Rioja Alta - Viña Alberdi Reserva

100 % Tempranillo
Alc.: 14,5 % obj.

Hrozny pochází z nejvyšších poloh vinic (kolem 600 m) nacházejících se v okolí Labastidy. Byly vysázeny před více jak 40 lety na jílovito-vápenitém podloží.

Hrozny se sbírají ručně a jsou převáženy v chlazených vozech do vinařství v nejlepší kondici. Po odstopkování následuje spontánní alkoholická a malolaktická fermentace v nerezových tancích. Poté víno započíná své zrání 24 měsíců v amerických barikových sudech vlastní výroby. První rok v novém sudu, druhý rok pak v sudu z třetího použití. Během zrání bylo víno 4x přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (trasiega), aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace.

Třešňově červená barva s fuchsiovým ráfkem. Čisté a jiskrné. Intenzivní vůně s dominantními tóny džemu z divokého ovoce (maliny, ostružiny, rybíz) a jemných bylin. V pozadí sladké tóny vanilky, karamelu a pražené kávy. V ústech je jemné, středně plné a velmi dobře vyvážené. Svěží, ovocné a živé víno s jemnými taniny a harmonickým závěrem s dominantní chutí jahodové marmelády.

Hodí se k tapas a předkrmům, grilovanému masu a rybám. Dále také ke krémovým či polotvrdým kravským sýrům. Doporučená teplota podávání mezi 16 až 18 °C. 

timatkin 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství La Rioja Alta a naše nabídka vín

la-rioja-alta

Grupo La Rioja Alta je rodinné vinařství založené v Haru v roce 1890 pěti rodinami z Baskicka a Rioji v oblasti Rioja Alta. Dnes s více než 130 letou historií zahrnuje tato skupina 4 vinařství ve třech vinařských oblastech. První víno, které vytvořil francouz Monsieur Vigier (první enolog vinařství), byla Reserva 1890 (předchůdce dnešní Gran Reservy 890). Tato Gran Reserva 890 byla v roce 2019 vyhlášena jako 4. nejlepší víno na světě podle kritiků magazínu Wine Spectator. 

Vinařství patřící do Grupo La Rioja Alta: La Rioja Alta, Torre de OñaLagar de Cervera a Áster

La Rioja Alta2

Vinařství La Rioja Alta (Bodega v Rioja Alta) má 500 ha vinic starých 30 - 60 let. Všechny hrozny pochází z vlastní produkce. Řízená výroba a optimální výnos 5 000 kg/ha. Hlavní pěstovanou odrůdou je Tempranillo, následují Garnacha, Graciano a Mazuelo. Hrozny jsou sklízeny ručně a přepravovány do vinařství chlazenými vozy. Poté se provádí jejich velmi pečlivé optické třídění. Při výrobě vína se spojují nejmodernější technologie spolu s tradičními metodami staření. Na zrání vín používají barikové sudy z amerického dubu, které si sami vyrábí. Dubové dřevo na tyto sudy je dováženo z USA a suší se na vzduchu po dobu 2 let. Všechna vína jsou každých 6 měsíců přečerpávána ručně pomocí tradiční gravitační metody (trasiega) aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace.

 

 Historie

  • Roku 1904 Don Alfredo Ardanza, jeden ze zakladatelů La Rioja Alta a majitel vinařství Ardanza, navrhl spojení obou společností. Na počest této události vyrobili Reservu 1904, ze které se nakonec stala dnešní Gran Reserva 904.
  • Roku 1941 byl původní název Sociedad Vinícola de La Rioja Alta přejmenován na nový, který přetrvává dodnes: La Rioja Alta, S.A.
    28. září 1942 zaregistrovali značku, která tomuto vinařství přinesla největší slávu a renomé: Viña Ardanza. Další z významných značek,
  • Viña Arana byla uvedena na trh roku 1974 a Viña Alberdi roku 1978
  • V roce 1988 si vybrali místo O Rosal (Pontevedra) k usazení v Galicii a prozkoumání nových vinařských možností. Získali tradiční vinařství Fernández Cervera Hermanos S.L. a změnili starý název na Lagar de Fornelos, SA. Jako poctu zakladatelům tohoto vinařství, které respektovali, dnes používají značku Lagar de Cervera.
  • V roce 1990 oslavili stoleté výročí výsadbou prvních vinic v oblasti Ribera del Duero a založením nového vinařství Áster, jehož bodega byla postavena později v roce 2000.
  • Roku 1995 získali vinařství Torre de Oña v Páganos, Rioja Alavesa. Koupě zahrnovala vinařství, honosné sídlo, svatyni a 45 hektarů vinic. První víno bylo Barón de Oña Reserva 1989.
  • Následujícího roku vybudovali v obci Labastida nový vinný sklep vybavený nejmodernější technologií, což jim umožnilo výrazné zvýšení kvality vín. Od té doby získali významná ocenění za svá vína.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz