OTEVŘENO PO-PÁ, 10-16 do 22.12.

Finca San Martín Crianza

Kód: RA-TDO-FSM
Značka: Torre de Oña
396 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Tato Crianza vyniká svojí svěžestí, vyvážeností a strukturou. Mladistvý a moderní styl Rioja Alavesa.

 

předkrmy, tapassalámkyjamon1vyzrálé sýry

Detailní informace

Detailní popis produktu

Torre de Oña – Finca San Martín Crianza

100% Tempranillo
Alc.: 14,5 %

Hrozny Tempranilla pochází z vlastních vinic Torre de Oña, na úpatí pohoří Sierra de Cantabria. Místní půdy jsou převážně vápenité a dobře propustné. Zde rostoucí réva pak plodí hrozny s vynikající aromatickou komplexností a svěžestí.

Sklizeň probíhá ručně, s první kontrolou a selekcí hroznů již ve vinici. Hrozny okamžitě putují v 300 kg boxech do vinařství k okamžitému zpracování. Po odstopkování a jemném nabouchání následuje alkoholická a malolaktická fermentace v nerezových tancích. Zrání probíhá 16 měsíců v barikových sudech z amerického (60%) a francouzského (40%) dubu. Během této doby zrání bylo víno 3x přečerpáváno pomocí tradiční gravitační metody (trasiega), aby se zajistila přirozená sedimentace kalů bez pozdější potřeby čištění a filtrace.

Rubínově červená barva, čistá a zářivá. Ve vůni velmi intenzivní, s tóny červených bobulí, lesního ovoce, fialek a moruše. Dále zde můžeme cítit širokou paletu teplých a kořeněných tónů vanilky, karamelu, muškátového oříšku a lékořice. Na patře vyniká svojí svěžestí, vyvážeností a strukturou. Hladké a kulaté třísloviny v dochuti, typické pro vína tohoto typu z Rioja Alavesa.

Velmi všestranné víno, které se hodí k široké škále pokrmů, jako jsou tapas, embutidos (sušená šunka, lomo, salchichón), tvrdým sýrům, a všeobecně masitým hlavním chodům.

 

suckling 91   penin 90   timatkin 90   parker 91

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Rioja (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Crianza
Ročník: 2018
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Torre de Oña a naše nabídka vín

torre-de-ona-logo

"Terroir, klid, elegance, jedinečnost..." To jsou pojmy, které definují identitu vinařství Torre de Oña. Bylo to roku 1995, kdy Grupo La Rioja Alta získali toto vinařství nedaleko Páganos. Koupě zahrnovala vinařství, honosné sídlo, svatyni a 45 hektarů vinic. Tento projekt vznikl s cílem vyrobit víno vynikající kvality zahrnující nezaměnitelnou osobnost jednoho z nejlepších terroir v proslulé zóně Rioja Alavesa. Jsou přesvědčeni, že tato jedinečná lokalita má nepopiratelný potenciál pro výrobu skvělého, moderního vína, schopného zrcadlit exkluzivní rysy tohoto panství.

 Torre de Oňa

 

V Torre de Oña se neustále snaží kvalitu jejich vína zlepšovat, což přináší významné změny jak ve vinicích, tak ve vinařství. Nicméně právě v posledních letech, zejména od roku 2005, věnovali velkou pozornost studiu různých parcel na tomto pozemku. Pozemek charakterizovali a rozdělili na různé parcely. Vína poté vyrobili a nechali zrát odděleně z každé parcely. Díky tomu mohou rozpoznat ty nejkvalitnější hrozny a vinifikovat pouze ty sklizně, jejichž vysokou kvalitu vyžadují velká vína mezinárodního rozsahu. Vznikla tak vína Finca Martelo, Torre de Oña a Finca San Martín a také speciální víno pro jejich Club de Cosecheros.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIOJA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz