28. 9. (ČT) - 29. 9. (PÁ) ZAVŘENO

Dvořáček Merlot rezerva

Kód: DVO-MER
414 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Víno s vůní přezrálého černého rybízu, peckovitého ovoce a koření. Plná chuť s tóny sušených švestek, marmelády, skořice a sladkého dřeva. Nefiltrováno.

 

patézvěřinahovězí masosýry s bílou plísnídezerty

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Dvořáček LTM - Merlot rezerva

100% Merlot 
Výběr z hroznů, suché
Alc.: 14 %
Zbytkový cukr: 0,7 g/l, obsah kyselin: 6,6 g/l

Hrozny pochází z vinice s redukovanou sklizní. Jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace včetně malolaktické fermentace s následným zráním v nových barrikových sudech z francouzského dubu Alier, vyrobených speciálně pro tuto odrůdu.

Víno rubínové až tmavě granátové barvy, s vůní přezrálého černého rybízu, peckovitého ovoce a nazrálého koření. Plná pikantní chuť s tóny sušených švestek, uzrálé marmelády, skořice a sladkého dřeva. Výrazná mineralita až slanost s harmonickou kyselinkou předurčuje víno k dlouhodobému zrání. Nefiltrováno.

Doporučujeme k vepřovým paštikám a terinám, kančím řízečkům nebo grilovaným srnčím medailonkům se zeleninovou omáčkou, k nakládaným grilovaným masům. Výborně se hodí k sýrům s dvojí plísní či k čokoládovému koláči.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2015
Odrůda: Merlot
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Dvořáček LTM a naše nabídka vín

 logo_dvoracek

Vinařství Dvořáček LTM je malá rodinná firma (otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí.

„Snažit se tvořit osobitá a velká vína a přitom se denně s pokorou učit od mistrů v oboru vinařství i od ostatních kolegů je pro mě celoživotní výzvou.“
Lubomír Dvořáček

Dvořáček

Rodina hospodaří na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je jejich velký koníček. Jejich snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

Lubomír se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Je členem Unie enologů ČR, předsedou spolku Velká Vína Velkých Vinic a členem sdružení COLLEGIUM VINITORUM.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz