OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Dvořáček Cuvée Lueur Rouge rezerva

Kód: DVO-LR
414 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Základem tohoto vína je Merlot, podpořený dále strukturou Cabernet Sauvignonu a jemností a sametovostí Pinot Noir z jejich nejlepší vinice v trati Stará hora.

 

zvěřinasýry s bílou plísnízrající (aromatické) sýryhouby

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vinařství Dvořáček LTM - Cuvée Lueur Rouge rezerva

Merlot, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir 
Výběr z hroznů, suché
Alc.: 14 %
Zbytkový cukr: 0,9 g/l, obsah kyselin: 6,6 g/l

Hrozny pochází z vinice s redukovanou sklizní, jsou zpracovány technologií kontrolované fermentace včetně malolaktické fermentace a dalšího zrání v nových barrikových sudech z francouzského dubu Alier, vyrobených speciálně pro jednotlivé odrůdy, ze kterých se toto cuvée skládá, a to po dobu 28 měsíců. Základem tohoto vína je Merlot, podpořený dále strukturou Cabernet Sauvignonu a jemností a sametovostí Pinot noir z naší nejlepší vinice v trati Stará hora.

Tmavě rubínová barva s cihlovými odlesky, výrazná kořenitá vůně s tóny zralého bobulového kandovaného ovoce. Vynikající chuť s nádechem čokolády, ušlechtilého dřeva, dýmu a orientálního koření. Víno s velkým potenciálem zrání. Nefiltrováno.

Výborně se hodí ke zvěřině s dušenou kořenovou zeleninou a bramborovým pyré. Ideální k měkkým zrajícím sýrům či sýrům typu Camembert a k pokrmům z hub. Lze podávat i bez pokrmů, pro nezapomenutelné zážitky z jeho vůně a chutí.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Morava (CZE)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Ročník: 2015
Odrůda: Cabernet Sauvignon, Merlot, Pinot Noir (Rulandské modré)
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud
Položka byla vyprodána…

Vinařství Dvořáček LTM a naše nabídka vín

 logo_dvoracek

Vinařství Dvořáček LTM je malá rodinná firma (otec Lubomír, syn Tomáš a dcera Martina Magdaléna), která se zabývá pěstováním vinné révy a produkcí osobitých velkých vín několik desetiletí.

„Snažit se tvořit osobitá a velká vína a přitom se denně s pokorou učit od mistrů v oboru vinařství i od ostatních kolegů je pro mě celoživotní výzvou.“
Lubomír Dvořáček

Dvořáček

Rodina hospodaří na 2 hektarech vlastních vinic a vinohradnictví i vinařství je jejich velký koníček. Jejich snahou je, aby produkované víno bylo jedinečným, osobitým a nenapodobitelným velkým přírodním nápojem.

Lubomír se zabývá pěstováním vinné révy od roku 1986 a produkcí vysoce jakostních přírodních moravských vín od roku 1996, profesionálně pak od roku 2000. Je členem Unie enologů ČR, předsedou spolku Velká Vína Velkých Vinic a členem sdružení COLLEGIUM VINITORUM.


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI MORAVA

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz