DORUČENÍ DO VÁNOC GARANTUJEME U OBJEDNÁVEK REALIZOVANÝCH (VČETNĚ PLATBY) DO 12. 12. 2021

Carramimbre Altamimbre

Kód: CM-ALT
Značka: Carramimbre
1 154 Kč
Skladem

Vlajková loď tohoto vinařství Carramimbre. Limitovaná edice vína, které se vyrábí pouze v těch nejlepších ročnících. Zrálo 20 měsíců v nových amerických a francouzských barikových sudech.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carramimbre Altamimbre Reserva

Alc.: 13,5%
100% Tempranillo
Vlajková loď tohoto vinařství. Víno je dostupné pouze ve velmi omezeném množství a vyrábí se pouze v těch nejlepších ročnících. Pochází z malých, pečlivě opečovávaných vinic vysazených před více než 60 lety.

Hrozny byly macerovány 25 dní bez regulace teplot. Fermentace probíhá ve velkých francouzských dubových sudech a následné staření po dobu 20 měsíců v nových amerických a francouzských barikových sudech. Jemná filtrace poté vytváří víno jedinečného charakteru, které v průběhu času ještě získá na hloubce.

Třešňově červená barva s dobrou hloubkou. Intenzivní od samého začátku s velmi komplexním aroma, které se otvírá a odhaluje tóny rozinek, přezrálého ovoce v kombinaci s kořením, dřevem a tóny pražené kávy. Silný počáteční pocit je vyvážen mohutným, avšak kulatým sametovým tělem a harmonickými tříslovinami. V ústech dominují opékané tóny, karamel a rozinky. Víno s velkým potenciálem.

Při nákupu 6 lahví obdržíte víno v dřevěném boxu Carramimbre.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Specifikace: zrálo na bariku, suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2016
Odrůda: Tempranillo (Tinto Fino)
Objem: 0,75 l

carramimbre

Bodegas Carramimbre leží asi 3 km od města Peñafiel v provincii Valladolid. Vinařství bylo založeno v roce 1997 skupinou rodin s dlouhou historií vinohradnictví v oblasti Ribera del Duero. Usedlost zabírá více než 50 hektarů vlastních vinic, přičemž se zásadně dbá na kvalitu hroznů na úkor kvantity při sklizni. Vinice jsou staré 15 - 25 let a dvě nejstarší více než 30 let. Jsou osázeny odrůdami Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Verdejo. Vinařství má kapacitu na 900 000 kg hroznů.

Carramimbre

Uvnitř vinařství vína stárnou v dřevěných francouzských a amerických dubových sudech, aby jim dodaly tak jedinečnou a intenzivní chuť. Usilovná práce, kvalita hroznů a pečlivá výroba je pak oceněna vynikajícím hodnocením kritiků Peñín a Parker a také medailemi z mnoha světových soutěží.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz