OTEVŘENO PO - PÁ, 10:00 - 16:00

Carramimbre Altamimbre

Kód: CM-ALT
Značka: Carramimbre
1 169 Kč
Skladem

Komplexní víno s velkým potenciálem. Intenzivní tóny přezrálého ovoce, koření, dřeva a pražené kávy.

 

hovězí masojehněčí maso_1jehněčí maso

Detailní informace

Detailní popis produktu

Carramimbre - Altamimbre Reserva

100% Tempranillo
Alc.: 13,5%

Vlajková loď tohoto vinařství. Víno je dostupné pouze ve velmi omezeném množství a vyrábí se pouze v těch nejlepších ročnících. Pochází z malých, pečlivě opečovávaných vinic vysazených před více než 60 lety.

Hrozny byly macerovány 25 dní bez regulace teplot. Fermentace probíhá ve velkých francouzských dubových sudech a následné staření po dobu 20 měsíců v nových amerických a francouzských barikových sudech. Jemná filtrace poté vytváří víno jedinečného charakteru, které v průběhu času ještě získá na hloubce.

Třešňově červená barva s dobrou hloubkou. Intenzivní od samého začátku s velmi komplexním aroma, které se otvírá a odhaluje tóny rozinek, přezrálého ovoce v kombinaci s kořením, dřevem a tóny pražené kávy. Silný počáteční pocit je vyvážen mohutným, avšak kulatým sametovým tělem a harmonickými tříslovinami. V ústech dominují opékané tóny, karamel a rozinky. Víno s velkým potenciálem.

Dobře se hodí k široké škále masových pokrmů, jako jsou pečeně, dušená masa a vyzrálé steaky. Díky dlouhé dochuti si ho vychutnáte na závěr po dobré večeři.

Při nákupu 3 lahví obdržíte víno v dřevěném boxu Altamimbre.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červené víno
Region, země: Ribera del Duero (ESP)
Druh: Červené
Obsah cukru: Suché
Typ vína: Reserva
Ročník: 2016
Odrůda: Tempranillo
Objem: 0,75 l
Zrání: Barikový sud

Vinařství Carramimbre a naše nabídka vín

carramimbre

Bodegas Carramimbre leží asi 3 km od města Peñafiel v provincii Valladolid. Vinařství bylo založeno v roce 1997 skupinou rodin s dlouhou historií vinohradnictví v oblasti Ribera del Duero. Usedlost zahrnuje více než 80 hektarů vlastních vinic, přičemž se zásadně dbá na kvalitu hroznů na úkor kvantity při sklizni. Současně obhospodařují dalších 80 hektarů vinic. Vinice jsou staré více než 25 let a dvě nejstarší více než 80 let. Jsou osázeny odrůdami Tempranillo, Cabernet Sauvignon a Verdejo
Vinařství v posledních letech produkuje na 1 000 000 kg hroznů ročně.

Carramimbre

Uvnitř vinařství vína stárnou v dřevěných francouzských a amerických dubových sudech, aby jim dodaly tak jedinečnou a intenzivní chuť. Usilovná práce, kvalita hroznů a pečlivá výroba je pak oceněna vynikajícím hodnocením kritiků Peñín a Parker a také medailemi z mnoha světových soutěží.

 


 

→ PŘEJÍT DO OBLASTI RIBERA DEL DUERO

 


 

Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz